Osudy hvězd - Série 1 (1999) (séria)

Posedlost Tondy Navrátila (S01E03)

(epizóda)

Dětský herec proslavený seriálem Kamarádi vyměnil filmovou kariéru za kovářskou zástěru a kamion... Pro Antonína Navrátila zůstalo otázkou, jestli se ke hraní dostal náhodou nebo rafinovanou snahou rodičů. Pětiletý Tonda kdysi uspěl v televizním pořadu Hledáme písničky pro děti. První hereckou postavu ztvárnil v televizní inscenaci Tři strýčkové a Dominik. A pak přišla velká příležitost v dodnes nezapomenutelném seriálu Kamarádi, po níž následovaly desítky dalších filmových a televizních příběhů. Později, už jako gymnazista, hrál v seriálu Zkoušky z dospělosti. Dostal se na DAMU a po jejím absolvování dostal angažmá v Divadle na Vinohradech. Po třinácti letech však divadelní prkna opustil a k překvapení všech nastoupil jako pomocník do kovárny. Ta změna prostředí a stylu života byla šokující. Kromě kovadliny mu učarovaly ještě kamiony. Realizoval si klukovské sny. Na herectví nicméně zcela nezanevřel a začal se mu opět věnovat alespoň díky dabingu. Ročně byl schopen nadabovat i 500 filmů. Asi u nás neexistuje divák, který by neslyšel jeho hlas. Kruh se uzavřel. Od herectví přes kovadlinu a volant zase zpět k herectví, i když trochu jiného druhu. (Česká televize)