Thár

• India Thar

Ospalým pouštním městem otřesou vražda a brutální plán muže, kterého tu nikdo pořádně nezná. Pro zkušeného policajta je to ale příležitost dokázat, co umí. (Netflix)

tuctovychlap

na Bollywood dosť krátky eastern..ani riťko-brušných tančekov si divák neužije..a v niektorých miestach som mal z úvodných tónov podmazu pocit, že nastúpi song z Jesus Christ Superstar..zamrzela lámaná ingliš namiesto rýdzej hindu../bojler:/ kde nebolo, tam bolo nič, popri tom len piesok, prach, kamene, tu sa ópiom (zlatá borovička!!) opojení šmudlovia rozhodli prilepšiť si k svojim mizerným socdávkam..urobili bebý Budhovi, ktorý sa rozhodol vziať spravodlivosť do svojich rúk, palice, kladiva, potkanov, benzínu a zápaliek, pretože asi aj tam úradoval ako minister vnútra Robi Kali (výzorom by tam veru zapadol, mrcha jedna pričmúdla kapoorová :))..starý, skúsený a geniálny Omar Šerif však nakoniec zaúradoval..hoci až po smrti verného Otesánka a prestrelke s mexickými nájazdníkmi á la Calvera..o pol roka po vyvrcholení (funusov celkovo takmer viac než samotných postáv..rejžo, ups, Rajžo, ti tam toho popadalo!!) vidíme, že všetko je ok, život ide ďalej, šmudlinky ostali samy, našťastie vystačia s má(s)lom, veď ako som bol býval napísal..kde nebolo, tam bolo nič, popri tom len piesok, prach, kamene.. ()

david141474

Thár je nejnovější Bollywoodskej film, kterej je na Netflixu. Herci solidní. Soundtrack nic moc, hudby moc nezaznělo. Děj velmi kvalitní a zajímavej. Děj se točí kolem mučení a pomsty, takže takovej Thriller, ale solidní. Hlavní hrdina/záporák tohoto filmu se mstí čtyřem lidem, ale co jim udělá a jak to už neřeknu, budete se na to muset podívat sami. A finále je takový pomalý a přízemní, nic moc se tam nestane, ale asi je vám jasné jak náš hrdina/záporák skončí. 8/10 velmi zajímavej a kvalitní Bollywoodskej film. ()

rublik05

Když se nad tím tak zamyslím, tak Thár je čistě z hlediska námětu jednoduchá, přesto vcelku fajn kriminálka. Bohužel ji však kazí nepříliš propracovaný scénář, díky čemuž ne všechno zrovna dává smysl, hodně zajímavých scén vyzní zcela do prázdna, moc tomu nepomáhá ani značně kolísavé tempo a poutavost, herci svými výkony také nijak zvlášť nezaujmou. Pouštní prostředí se dalo vytěžit mnohem víc, i tak ale dodává snímku příjemný orientální nádech. Po filmařské stránce nepředstavuje Thár žádnou revoluci, na Indii je to však překvapivě přijatelný standard. Nečekal jsem žádný zázrak, ten se nakonec ani nekonal, nicméně shlédnout se to bez nějakých větších obtíží dá, byť se pochopitelně jedná o těžce podprůměrný počin. Kdo čeká nějakou smysluplnou či drsnou kriminálku, bude zcela určitě zklamaný. 3/10. ()

petikacka

Indický western?! Už jenom tato dvě slova stojí za to. Nějakým kouzlem mě to chytlo a přišpendlilo k sedačce. Zajímavá, přestože téměř prázdná krajina, jenom skály a prach, tak nějak umocňovala ten tragický příběh. Jistě scénář byl někdy nedotažený a děj místy nelogický, ale to všechno bylo odpuštěno když se jeden dozvěděl pointu toho všeho konání a najednou to dostalo až Tarantinovsky brutální nádech spolu z hláškou z jeho Kill Billa: "Co musí udělat mstitel než se vydá za svou pomstou? " Odpověz si každý sám...A závěrečná scéna odjíždějícího auta do západu slunce to už bylo téměř dokonalé, to mě málem zabilo, smíchy... Za mě 75% ()

quido_zidle

Prča se na to dívat...Komedie to sice není, ale já se smál docela často... Indickej bolywood šerif s double travolta účesem a Rayben brýlema, jehož běh byl pomalejší než jeho chůze - ten se fakt neomrzel až do konce. Spoiler: Líbil se mi i jeho multitasking - sejdeme se všichni u hradu a tam vás posekám na hromadu jak Baťa cvičky:-) ()