Druaga no tó

• Japonsko Druaga no Tou (viac)
Japonsko, (2008–2009), 9 h 48 min (Minutáž: 24–25 min)

KENN, Miki Suga, Tomomiči Nišimura, Daisuke Endó, Takahiro Sakurai, Jui Horie, Fumiko Orikasa, Akira Išida, Rjúgo Saitó, Hozumi Góda, Seiró Ogino, Džun'ja Miura (viac)

Recenzie používateľa daGGos k tomuto seriálu (2)

~the Aegis of URUK~ (2008) (S01)

Ultima Online, Dark Age of Camelot, World of Warcraft nebo třeba Warhammer Online. Tak co? Vybaví se vám při zmínce některé z nich, nebo jakékoliv jiné MMORPG hry vzpomínky na bezesné noci, plačící rodiče a partnerky a rozzuřené učitely či šéfy? Tak to vám zaručím, že si tohle anime rozhodně užijete. Nebo alespoň jeho významnou část. Seriál totiž neustále přeskakuje z komediálních scén (dost často parodujících právě nejrůznější žánrová klišé) do noty ryze vážné a zde nutno podotknout, že příběh se asi do vašich myslí zrovna zlatým písmem nezapíše. Na druhou stranu to však neznamená, že by byl bůhvíjak špatný a z hlediska toho, co jsem zatím viděl, ho hodnotím jako lehký nadpůměr. Sečteno podtrženo 4*. Lidé neholdující temným kobkám a tučným lootům si jednu hvězdičku odečtou. ()

~the Sword of URUK~ (2009) (S02)

Parodie bohužel prakticky vymizela a pokračování se zaměřuje čistě na příběh. Ten se dále rozvíjí a dostává i typicky japonské rysy - tedy rozsáhlost a pošukanost. Je obdivuhodné, jakým způsobem dokázali tvůrci do pouhých 12 části nastrkat takové množství postav a událostí, ale na přehlednosti to zrovna nepřidá. Není totiž vůbec vyjímkou, že v jedné části probíhájí třeba 4 příběhové linie zároveň. Zběsilé tempo však na druhou stranu zaručilo, že během těch zhruba 4 hodin sledování nebyla ani minuta, kterou jsem měl chuť přeskočit, což považuji za výrazný klad. Měli-li jste rádi předchozí sérii, není důvod se pokračování vyhýbat. 4* ()