Mária Terézia

• Maďarsko Mária Terézia (viac)
Česko / Rakúsko / Maďarsko / Slovensko, (2017–2021), 8 h 35 min (Minutáž: 94–114 min)

Réžia:

Robert Dornhelm

Táňa Pauhofová, Kateřina Coufalová, Aaron Friesz, Ursula Strauss, Martin Pechlát, Adam Vojtek, Rosaria Viola Mlčková, Kateřina Winterová, David Švehlík (viac)

Recenzie používateľa blackrain k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2017) (S01)

Zdálo se mi to nebo druhý díl neuzavřený? Měla jsem pocit, že si nechávají otevřená vrátka pro další pokračování. Přece jenom seděla Marie Terezie na trůnu nějakých čtyřicet let a to je opravdu hodně dlouhá doba. Jsem ráda, že nám bylo ukázáno její dětství a mládí, protože ji mám v hlavě zafixovanou jako poněkud korpulentnější dámu, ale tak to mají asi všichni, kteří navštěvavali pravidelnou školní docházku. Vojta Kotek mě velmi mile překvapil. Sexuální scény byly na pováženou. Ale pan režisér asi dobře věděl, čeho tím chce dosáhnout. Neokoukané tváře pro mě dosud neznámých herců byly velké plus a moc příjemné osvěžení. ()

A Woman at War (2019) (S02)

Na druhou sérii o této panovnici jsem se hodně těšila. Říkala jsem, abych z toho nebyla třeba zklamaná. Nebyla jsem. Pokračování se mi líbilo stejně jako to předchozí. Takových seriálů moc není. S herečkou v hlavní roli jsem žádný problém neměla. Marie Terezie po těch všech porodech, zdravotních komplikacích,neustálém stresu a peripetiích s vládnutím a manželem nemohla být celý život šlang, ()

Season 3 (2021) (S03)

Musím pochválit Vojtu Kotka. To tedy byl výkon ztvárnit zralého a vlastně už nemocného muže. Musel v seriálu obsáhnout několik desetiletí a to už něco vyžaduje. Samozřejmě k tomu dopomohla i výborná maska. Takhle jsem si představovala, že bude seriál končit. ()