Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

Sabbb

Neskutečně jsem se pobavila. Netušila jsem, že Depardieu je tak super herec. Dávám velký palec nahoru, nejlepší komedie! ()

admad23

I po letech se na tenhle film s velkou chutí podívám. Skvělý Depardieu v roli natvrdlého zlodějíčka Quentina, u kterého je silnější než jeho jednoduchost, přátelství k Rubymu (Jean Reno), který má co dělat, aby svého "parťáka" vzteky nezabil. Typický francouzský humor, spousta skvělých scén, vynikající duo Depardieu, Reno. Pro mě jedna z nejoblíbenějších komedií. ()

clt02

K této komedii stačí říci jenom jedno: BUDETE SE U NÍ SMÁT JAKO PRASE protože to co zde předvedl Gérard Depardieu je geniální herecký výkon. Můžu se na to podívat znovu a znovu ale výsledek bude vždy stejný: HISTERICKÉ ZÁCHVATY SMÍCHU :-) ()

Jarsey

Film mě hodně mile překvapil, i když pro mě kombinace Reno - Depardieu není zrovna lákadlo, které by mě k nějakému snímku dovedlo. Film je hodně svěží, mrštný, z nějaké poznámky hned vzejde další scéna. ()

gearbox

Jedna z top komédií. Gérard Depardieu sa zhostil svojej úlohy vynikajúco a spolu so Jeanom Renom, známym predovšetkým z akčných filmov tvoria dvojicu na úteku z blázinca, ktorá počas celého filmu baví a miestami až vháňa slzy smiechu do očí . Vynikajúca komédia a u mňa plný zásah. ()

iggy_pop

Ukecaný Depardieu vs. málovravný Reno ako väzenská dvojka na úteku fungujú prekvapivo dobre a divák sa baví s nimi. Komédia, akú Francúzi proste vedia. ()

SNCIS

"Největší pitomec z blázince unese nejnebezpečnějšího chlapa?" Tohle už je klasika. "Ahoj, jmenuju se Quentin, jsem z Montargis!" Hláška střídá hlášku, vtipný moment střídá další vtipný moment. "Vykradli obchod s žertovnými předměty. Ukradli patnáct Euro a prdící balónek." Už jsem to viděl snad desetkrát a pustím si to zase, protože mně to vždycky rozesměje. "Pošlu tě, ať se zbavíš policejního auta a ty mi přivezeš další!" Dokonalé od A do Z, takže nemám co kritizovat. "Ruby!" - "Hóvno!" - "Ruby!" - "Hóvno!" - 100%. ()

PRASÁK

Francouzskej režisér, scénárista, producent, spisovatel a herec Francis Paul Veber (nar. 28. 7. 1937) se proslavil především komediemi, například „Otec a otec“ (1983), „Uprchlíci“ (1986), „Blbec k večeři“ (1998) nebo „KOndoMEDIE“ (2001). Jeho snímky odměňují diváci výbuchy a záchvaty smíchu, což je pro Vebera určitě nejlepší ocenění a vyznamenání. Proto ho vždy těšilo natáčet velice vtipný a legrační komedie. Ovšem jeho asi nejlepším počinem zůstává luxusní komedie „Tais-toi!“, která si odbyla svou světovou premiéru 22. října 2003 ve Francii, v Belgii a ve Švýcarsku. Do českejch kin se pak film v premiéře dostal 26. února 2004 pod názvem „Drž hubu!“. V jinejch zemích světa je tenhle snímek známej pod názvy „Ruby & Quentin“ nebo „Shut Up!“ Jeho hlavními hrdiny jsou malomyslnej zlodějíček Quentin (herec Gérard Depardieu) z Montargis a lupič a zabiják Ruby (herec Jean Reno) z Puteaux. Každej z nich je úplně jinej, vede zcela jinej zůsob života, a přesto se oba shodou okolností setkají ve vězeňský cele. A od týhle chvíle je divák svědkem až neuvěřitelně absurdních komických situací, který tuhle dvojku potkávají v ulicích Paříže. Jde o velmi legrační komedii, v níž jedna šílená a fantasticky směšná situace stíhá druhou. Divák se až za břicho popadá a mnohdy mu smíchem tečou slzy. JE TO PROSTĚ NEUVĚŘITELNĚ LEGRAČNÍ KOMEDIE! Nezapomenutelný je třeba jednoduchý slovíčko v jedný neuvěřitelný situaci v blázinci: „Hóóóvno!“ Anebo scéna z vězeňský cely, kde Quentin říká Rubymu: „Na co koukáš?   … můžu? Nic   nevidím… ahá, ten pavouk… Zkoušel jsem jednoho   vycvičit, ale trochu mě zklamal, neměl dobrou   vůli, dal jsem povel, ale on neposlouchal! A přitom to byly tak jednoduchý věci! Sedni! Lehni! Couvej! Nic, koukal na mě… nevypadal, že to chápe, ale možná jsem nebyl ten nejnadanější …." Nemá smysl tady popisovat celej děj filmu, jehož stopáž činí pouze 85 minut, protože je mnohem lepší tuhle komedii zkouknout. Já ji viděl mnohokrát a vždycky mě naplno rozesměje. ()

PRINC1

Skvělá komedie plná hlášek bavil jsem se celý film tak tento film se opravdu povedl palec nahoru.Jean Reno, Gérard Depardieu, super. ()

Jirkacek

Francouzské komedie se mi líbily už od malička a dá se říci, že jsem na nich vyrůstal, tedy zejména na těch ze sedmdesátých let dvacátého století, které podle mne patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr v historii filmu mohl nabídnout. Proto jsem byl zvědavý, jak se dokáže v mých bránicích projevit o hodně mladší komedie s poněkud divným názvem Drž hubu ! z roku 2003. A hned sem musím napsat, že mé útroby byly značně rozhýbány a tomu odpovídal i počet hvězd, které film ode mne získal. Hlavními hvězdami tohoto ztřeštěného počinu byly dvě legendy francouzského filmu, Jean Reno a Gérard Depardieu, kteří se svých rolí zhostili opravdu na jedničku. Zatímco prvně jmenovaný zde hrál zloděje samotáře Rubyho, který ukradl několik milionů euro místnímu mafiánovi i s manželkou a pak byl zatčen, druhý zde ztvárnil neskutečně ukecaného a myšlením jednoduchého zlodějíčka Quentina. Ač každá úplně jiný, oba osud svedl dohromady, když byli umístěni do jedné cely. Zamlklý Ruby musel snášet slovní výlevy svého spoluvězně a nepomohlo mu ani přemístění na vězeňskou psychiatrii. Dokonce se Quentina nezbavil ani na svobodě, ke které si oba pomohli dramatickým útěkem, který nás velmi pobavil. Perfektně jsme se bavili i nadále při trampotách, které venku na svobodě oba zažívali, například při automobilových honičkách mezi nesourodou dvojicí a bandou pohunků zmíněného mafiána. Vše směřovalo do očekávaného finále a na konci filmu jsem litoval, že snímek měl pouze 85 minut a netrval o něco déle. Nedozvěděl jsem se tak, jak to vlastně dopadlo s tím bistrem, po kterém tak toužil Quentin. To však byla jen malá vada na kráse, protože jinak byl film Drž hubu skvělou komedií a proto ode mne získala plný počet pěti ukecaných hvězdiček *****. ()

milanista

Pokud se chcete válet smíchy, toto je správná volba. Quentin je mozek celého příběhu... :-) Depardieu a Reno rozehrávají neskutečný koncert na který nemá snad ani De Funés... Samozřejmě je zárukou kvality Veber, ale tady vyšperkováno ještě o level výše než jeho filmy s Belmodem či Richardem . A Reno má oči jako kůň!!! ()

Wonky87

Funguje to od začátku do konce. Naprosto perfektní herecké spojení pánů Jeana Rena a Gérarda Depardieu s humorem, který zkrátka musí rozesmát i naprostého suchara. Oči jako kůň! ()

pantokrator odpad!

Vážné téma přimíchané do nepovedené komedie a zcela zabité několika volovinami na úrovni bláznivé komedie pro dementy (chodidla prošlápnutá plechovou střechou auta). Depardieu je - jako vždy - kretén. ()

velrybar.sk

tak tohle nema fakt chybu ..Reno klasika užasný herecky výkon.... Gerard Depardieu tooho nejak moc nemusim ale toho prostoduheho zahral opravdu skvele ...jen marně patram v pameti zda jsem opravdu viděl Gerard Depardieu nebo jednoho člena z naši rodiny taky tu papulu nezavře i kdyby čert na koze rajtoval .. a vyžvani i to co nevi .že by ta dotyčna osoba, to taky viděla nebo režiser si odskočil k nam domu pro inspiraci ???? tak či onak přijemny pohodovy film na sobotni večer. ()

stuj

Pamatoval jsem si to jako komedii, u které se člověk hodně nasmál. Jenže když jsem si to pustil teď pro připomenutí, tak se moc smíchu nedostavilo. Prostě obyčejná bláznivina s pár dobrými fóry. ()

burg

Jmenuji se Kentán a jsem z Montarži! Prostě nejlepší francouzská komedie všech dob. A to se trapně nevtipnej Funés a Sedmá rota můžou jít zahrabat! ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)