Oblíbený princ a odvážná princezna, kteří skvěle ovládají bojová umění, vyrazí do světa zpustošeného válkou zjednat spravedlnost. Na dlouhé cestě se pak do sebe zamilují. (Netflix)

Katka232

Dnes 17.5. dokoukaná celá série. Já chci víc takových seriálů..... :-( Díky Yang Yangovi a Zhao Lu Si ten serál utekl jak voda. Co se mi na celém seriálu líbilo, bylo že hlavní aktéři byli ve svých rolích velmi přirození, nenucení a nepřehrávali. Nebudu tady spojleřit. Jen se na to hezky podívejte. :-) ()

Lex.San

Co si budeme povídat, Who Rules the World je opravdu velice esteticky příjemná podívaná, která se nijak nepodbízí. Nemá to totiž vůbec zapotřebí. Už od prvního dílu diváka zaujme a jen tak ho nepustí. Jednotlivé souboje jsou působivé a užití CGI efektů do očí moc nebije. Milovníci stylu wu xia budou mít jistě námitky, že tohle wu xia není, ale já osobně s tím problém nemám.**** Díky politickým machinacím, jsme sice zpočátku trochu zahlceni větším množstvím jmen, ale jelikož jednotlivé postavy dostanou v příběhu svůj prostor, tak se v té škále postav dá celkem dobře orientovat. Jsem jen a jen rád, že nejen Yang Yang ale i Zhao Lu Si dostali možnost zahrát i něco jiného – Yang Yang se více usmíval a působil celkově uvolněně a Zhao Lu Si ukázala, že zvládne zahrát i vážnější notu.**** Příběh, který skvěle doplňovala velice zdařilá hudba, se zajímavě větvil a postavil na hlavu nejedno klišé. Jeho závěr pak byl podle mého gusta – silné 4* (8/10) ()

Eseter

Začátek seriálu ukázal velký potenciál - nádherná, poutavá kamera, skvělé bojové sekvence, zajímaví hrdinové. To byly alespoň první dvě epizody. Pak šla kvalita trochu dolů. Pro mě bylo velké zklamání, že hlavní zápletka byla spíše o dění na královském dvoře a politických intrikách, protože začátek naznačoval příběh o dvou nesmrtelných hrdinech-rivalech a jejich dobrodružstvích v jianghu světě. Dostali jsme tak další drama, kde máme císaře, zlou nevlastní matku, která nepřeje hlavnímu hrdinovi a snaží se jako dědice protlačit svého potomka. Nezajímavé, protože tohle jsme viděli už mnohokrát. Přesto nevadí, protože seriál i tak dokázal spoustu nabídnout. První věc - pomalé vykreslování postav, táhlý děj, pomalejší (až nudné) díly, se vyplatily, protože asi v polovině seriálu mají skvělý emocionální dopad, který by nemohl být, pokud bychom nevěnovali charakteristice postav tolik času. Dále - herecké výkony obou dvou představitelů jsou velmi dobré (Lanxiho scéna, když otec zjistí jeho tajnou identitu, Bai Fengxi když ošetřuje Lanxiho), chemie mezi nimi také funguje. Bai Fengxi je dobrá emancipovaná hrdinka; už od prvního dílu je vykreslena velmi nekonvenčně a nikdy se nechová klišoidně nebo jako slabá "damsel in distress". Její přátelství s Qiwu (ztvárněnou krásnou Xuan Lu) namísto rivalství je osvěžující. Zápletka byla složitější a zamotanější, jak to u těchto seriálů bývá. Škoda hlavního záporáka, který byl velmi plochý a ztvárněn také nebyl nijak originálně nebo přesvědčivě. Kdo se mi velmi líbil, byl Huang Chao. Leon Lai je velmi charismatický! Nejlepší roli ale zvládla hudba - scény byly nádherně podkresleny a i samotné písně byly moc povedené. I když oceňuju pomalejší tempo v úvodu, přesto i tak by seriálu slušela kratší stopáž a zjednodušení zápletky a také více akčních a bojových scén, protože v těchto momentech je seriál velmi silný, ale dostatečně toho bohužel nevyužívá. Seriál doporučuju spíše pokud jste fanda některého z herců. ()