China Special Forces

• Čína Glory of the Special Forces (viac)

Yan Po Yue (Yang Yang) je velice ambiciózní a schopný kadet, který se ve snaze dokázat otci i sobě své kvality přihlásí do vojenské akademie s cílem dostat se do jednoho z nejlepších komand v zemi. Čeká ho ale velice náročná cesta, protože jakožto silný individualista nezapadá do kolektivu a ani nedělá dobrý dojem na velitele. Bude tak muset mnohé skousnout, absolvovat nesčetné mise a především začít více spoléhat na své kolegy ve zbrani, protože jen tak si bude moct splnit svůj sen. (Lex.San)

jarah

Seriál by si vyslúžil aj plný zásah, ale posledných päť epizód bolo utrpenie. Odhliadnem od súdruhov a komunistických hesiel, pretože v Číne je to proste tak. Musím uznať, že žánrovo je seriál zvládnutý excelentne. Yang Yang je materiál ako stvorený na postavu bojovníka a to nespomínam jeho herecké kvality.  Vydržala by som ho sledovať bez prestania. Anyway, úmysel ukázať obrátenú stranu reality na hraniciach, brutalitu drogových kartelov, miestnu chudobu, ale aj pozadie jednotlivých protagonistov je vážne sympatický. Beriem do úvahy cenzúru, ktorou musí každý seriál prejsť a často aj dlhú dobu od natočenia, kým získa povolenie na vysielanie.  Aj keď je scenár mierne prepísknutý, produkcia odviedla poctivú prácu. Až na posledné spomínané epizódy som nezmeškala jedinú sekundu vysielania a vážne ma to bavilo. ()

Lex.San

Čínské seriály z vojenského prostředí mě většinou odradí přílišným politickým zaměřením a propagandou. Když jsem ale slyšel, že scénárista i režisér mají na svém kontě již jiný oceňovaný vojenský snímek a dle znalců na armádní tématiku není China Special Forces zase taková slátanina, tak jsem si řekl, že to zkusím.**** Hlavního hrdinu ztvárnil opět Yang Yang, ale je to Yang Yang z roku 2019, protože seriál si musel počkat tři roky, než mohl být vysílán. A myslím, že se čekání všem vyplatilo.**** China Special Forces vybalancovala množství a samotné podání patriotismu tak, že se lecjaký americký počin se svým „Vlast tě potřebuje, synu.“ může jít zahrabat. Seriál má skvělou dynamiku příběhu, kdy akci střídají klidnější pasáže, které ale vůbec nenudí. Hlavní i vedlejší postavy nejsou vůbec ploché, mají hloubku, minulost i dostatek prostoru pro svůj další vývoj. Velkou část příběhu samozřejmě tvoří vojenská cvičení a mise, takže ten, kdo těmto věcem fandí, si zde přijde na své. Osobně nejsem znalec současné vojenské tématiky, ale jako divák jsem si to užil. Jednotliví členové Cheetah komanda sice vypadají a chovají se jako robokopové, ale stroje to opravdu nejsou a pod povrchem bublají takové emoce, jež by jim mohl závidět kdejaký romantický hrdina.**** Samotný Yan Po Ye je pro každého velitele noční můrou i jasnou výzvou v jednom. (Na otázku, zda by zachránil svého zraněného kolegu nebo dokončil misi, odpověděl, že by dokončil misi, protože jeho kolegové jsou dost schopní na to, aby se dokázali o sebe postarat.) Musím ale říct, že Yang Yang to pojal tak dobře, že mi jeho postava svým chováním vůbec nepila krev. Naopak. Fandil jsem mu a jeho vývoj na mě udělal dojem. Přijal sice tým za svůj, ale zároveň neztratil svoji osobnost.**** Příběh jako takový končí po 40. epizodě, která by mohla být finální, ale beru to tak, že těch posledních pár dílů je ukázkou dalšího vývoje – silné 4* (9/10) ()