O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (32)

Season 1 (2003) (S01)

Co si pouštět jako kulisu při úklidu a domácích pracech? Proč ne O.C. Pamatuju si, jak ten seriál jel v televizi a určitě jsem z něj něco viděla, ale rozhodně jsem nebyla nadšený divák a fanoušek. Tenkrát bych si to asi užila víc, protože ač jsem si ze začátku myslela, že dvě roviny mladí/staří mají zaujmout dvě generace, tohle je podle mě cílený fakt jen na teenagery. Má to naivní, hloupý a pohádkový zápletky, je to něco, u čeho se dá vypnout i naštvat. Postava Marissy umí svou hloupostí a sobeckostí pít krev a když Ben McKenzie (Ryan) hází drsný pohledy, chce se člověku smát. Když si to pustíte na HBO, je to zařazený pod kategorií telenovela a je to tak. Podívám se na další řadu? Asi jo, i když se netěším na nalitou Marissu - což naznačoval poslední díl. ()

Pilot (2003) (S01E01)

Ocitáme se v pohádkovém příběhu, kde chrabrý právník vezme pod svá křídla a do svého domova bad boye od Mattela, samozřejmě "drsného", ale se zlatým srdcem. Tam je bad boy konfrontován se zbohatlickými dětičkami a samozřejmě se hned zaplete do průseru, za který vlastně nemůže. Kdysi na základce to frčelo, já nekoukala, tak dodáním resty. ()

Vzorový dům (2003) (S01E02)

Doufám, že to nebude co díl, to stejná šablona, akorát jiný průser. Vztah mezi Sandym a Kirsten evidentně moc nefunguje, akorát to Sandy ještě neví. Marissa je mi strašně protivná a Benu McKenziemu mám těch 16 fakt věřit? ()

Hazard (2003) (S01E03)

Kam vzít abstinující alkoholičku? Vegas bejby! Tvl. Btw: Julie má být mrcha seriálu, ale popravdě... aspoň si nehraje na svatou narozdíl od jiných. ()

Debut (2003) (S01E04)

Popravdě mě mladí nebaví. Ryan běhá za Marissou, Seth kouká po nafrněné Summer. Luke vše sleduje ostřížím zrakem. To u dospěláků je to rozhodně zajímavější. ()

Outsider (2003) (S01E05)

Nic co bychom už neviděli v předchozích čtyřech dílech. ()

Přítelkyně (2003) (S01E06)

Starej pán a jeho vnučka, pardon, přítelkyně rozdmýchávají vody. A Marissa je ještě hloupější, než jsem si myslela. ()

Útěk (2003) (S01E07)

Marissa hledá druhý dno a přísahám, že z poslední minuty se mi kroutily palce u noh. :D ()

Záchrana (2003) (S01E08)

Prázdniny skončily a začíná nový školní rok. Cohenovi na poslední chvíli řeší, kam bude Ryan chodit do školy a tak začíná díl plný wtf momentů. ()

Výšky (2003) (S01E09)

Marissa je tak hroznej pokrytec. ()

Dokonalý pár (2003) (S01E10)

Děda zapátral i ve starších vodách a to se kupodivu nelíbí víc, než když se tahá s holkama, co můžou být jeho vnučky. Teď přesedlal na věk své dcery, vždyť je to pokrok! A tuším, že Seth a Summer jsou předurčený pár, ale kéž by dal šanci Anně. ()

Návrat domů (2003) (S01E11)

Den díkůvzdání. Jako fanda tématických dílů bych ocenila mnohem víc atmosféry toho svátku na místo věznice, převozu auta a rádoby vtipnýho přelétání Setha od jedné možnosti k druhé. ()

Tajemství (2003) (S01E12)

Kombo Ryan a Luke. Nakonec proč ne. Ale ty pěstní souboje jsou už dost ohraný. ()

Nejlepší Chánoce (2003) (S01E13)

Vánoce! Na to já slyším. Hezký díl i přes opáčko "takkterouvlastněchci" a Marissu odmítající přiznat si problém. A že by její třetí muž na obzoru? ()

Odpočet (2003) (S01E14)

Silvestr. Šťastný nový rok 2004! :) Sestřička mi pila krev. ()

Třetí kolo (2004) (S01E15)

Sestřička mi pila krev. Vol. 2 A moje předpovědi ohledně třetího napadníka se nevyplnily. ()

Pojítka (2004) (S01E16)

Jediné, na co se v dalších dílech těším, je ten byznys Sandyho a Jimmyho. Jestli k tomu teda dojde. Záchranářka Marissa, nebo potrefená trojka se už opakují. Stejně víme, jak to všechno dopadne. ()

Rivalové (2004) (S01E17)

Linka s Oliverem je děsná nuda. A ty Ryanovi pohledy... uf ()

Pravda (2004) (S01E18)

Jo! Tomu říkám koření. :D J+L=VŠL To, že Marissa vyměňuje staré za nové jak na běžícím páse... ok. Ale proč proboha nepoužívá aspoň půlku mozku? ()

Zlomené srdce (2004) (S01E19)

Tak teď pojedeme stejnou linku, akorát obráceně. Telenovela hadra. ()