O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Jarosh66

..Krásné holky, krásná hudba, "krásné" scénky...ale v podstatě úplně zbytečný seriál. Ovšem přeci jen se na to sem tam dá podívat. ()

AlBertzap

Je to taková americká mládežnická telenovela... Ale bylo období, kdy jsem se na pár dílů podíval, když jsem neměl co dělat. Další hvězdičku dávám za pěkné mladé herečky:P jiank už mě fakt nic nenapadá... ()

Olafa

Další pokus o Beverly Debills. Jen s tím rozdílem, že tady se jejich problémy opakují až nesnesitelně a je takřka udivující, kdo s kým skončí v posteli... první řada mě ale v mých 14 letech bavila... ta poslední byla ale krizová. ()

KeRhEN

Jsem jeden ze zastánců tohoto seriálu. Moc se mi líbí příběh, ale také prostředí, kde se seriál natáčí. Občas závidím těm, co v těchto slunných oblastech bydlí. Skvělé výkony herců (nejradši mám Rachel Bison a Adama Brodyho) jen doplňují výborný seriál, který se řadí mezi mé tři nejoblíbenější seriály. ()

Matt2626

Kto ohodnotí tento seriál slovom "odpad" tak je úbožiak a nevidel ani jeden diel celý. Je to naopak seriál o krásnej idilickej americkej rodine, ktorá síce má peniaze ale nie je snobská a vládnu u nich pravé životné hodnoty ako láska pomoc blížnemu porozumenie... práve preto aj adoptujú teenagera Ryana, ktorý niekedy až príliš priťahuje problémy svojou odlišnosťou. Videl som každý diel zo všetkých 4och sérii tohto výborného seriálu, ktorý kombinuje skvelý humor v podaní Seta s ťažkým chvíľami plnými emócií bolestí ale aj lásky. Hviezda dole za niekedy až prehnanú dejovosť a zvraty ale vo všeobecnosti 90% ()

w.w.

nechápem komentáre tých, pre ktorých tento seriál nieje určený - má to svoju cieľovú skupinu a aj keď vekovo možno do nej nepatrím, mne sa aspoň prvé 2 série páčili, určite je to lepšie ako nové 90210. Pri seriáloch platí že nestačí pozrieť jeden diel,ale aspoň niekoľko kým chytíte tú miernu seriálovú závislosť. Je to asi natočené pre stredoškolákov, takže po 3Otke to ani nepozerajte. ()

DEZI3

Tenhle serial mam moc rad ale poslední čtvrtá serie mě moc nenadchla, je dost vidět že scenaristi už nevěděli co vymýšlet. Zapletky jsou dost ohrané a nudný a konec. Jinak první tři serie jsou podle mě povedený. ()

Mrtvobog

Dosť rozporuplný seriál, nemám rád podobné teenage movies, ale toto malo aj svoje svetlé stránky. Seth a Sandy mali dosť dobré hlášky, a postavy neboli čierno-biele (to sa mi na tom páčilo). Čo ma však iritovalo celú dobu bol snobský duch celého seriálu, ktorý mi strašne liezol na nervy. ()

gymnophiona

Pre mňa, jeden z najsmiešnejších seriálov vôbec, nie plochý sitcom tipu Priatelia, ale humor je tu rafinovane skrytý. Očividne som nebol cielová skupina, ale scéna na konci série, kde Marissa strelí Treya a hrá im do toho Imogen Heap hide and seek je proste skvost seriálovej kinematografie, ten pohľad Treya s telefónom v ruke, kde zistí že je prestrelený, ale guľka mu nepretrhla sveter a tá hudba, to je na oscara, keď mám zlú náladu, tak toto ma dostáva. A lesbický vzťah Alex a Marissy tiež dával seriálu novú rovinu :D palec hore ()

R&Bstar

Pamatuji si období, kdy O.C. mělo premiéru. Byl to hit. Spousta mých přátel o této show mluvilo a řešili kdo, co s kým a kde. :) Seriál jsem si z nudy nedávno pustil a dokoukal až do konce. Nemyslím si, že je tak špatný, jak ho zde hodnotíte. Nebylo těžké si najít oblíbené postavy jako je třeba Julie Cooper, která mě opravdu několikrát přiměla k záchvatu smíchu. Co se týče příběhu a zvratů, tak samozřejmě žádné velké překvapení, ale určitě je důležité připomenout, kdy seriál vznikl, tudíž v té době to byl opravdu hit s prvky originality, neboť TV nebyla narvána milionem seriálu, které řeší dokola to samé, takže za mě rozhodně dobrý. Na konci čtvrté série mi bylo dokonce i smutno, což znamená, že seriál získal fanouška. Herecké obsazení mi naprosto sedlo, hudba také, příběh zajímavý a o tom to má být. Dávám pět šokujících hvězdiček a můžete se třeba zbláznit. :) ()

nestiik

Seriál mě zaujal pouze příběhem Ryana, což byl mladý rebel, kolem kterého se motaly problémy. Nevím proč, ale shlédl jsem celou první sérii a celkem mě to bavilo. Další série však stála za... ()

Vinnie_Black

Upřímně? Jsem si skoro 100% jistý že tohohle budu litovat. Bohužel v jedné z mých slabších chvilek jsem si pustil opening a.... Nevím. Přejte mi šťestí. ()

krisikowa

Jeden z mála teenage seriálů, který jsem schopná vidět i po letech, i když ne úplně v kuse. A to i když jsou jeho hysterické cimprlich postavy velice nesnesitelné. Líbí se mi, jak proti sobě staví životy bohatých a chudých. Jak se přistupuje ke kriminalitě mládeže v různých společenských vrstvách. Jak se vnímá alkohol. Jak se vnímá lidská čest. Co je vlastně úspěch. Jak snadno se člověk dostane z vrcholu na dno a pokud si vedle sebe nahromadíte v dobách prosperity lidi, který zajímá jen prosperita, tak ten váš život podle toho taky vypadá. Kdežto když víte, jaký to je bejt na dně, jak snadný je se tam dostat a v neposlední řadě, jak vás to dno brutálně ovlivní tak, že nejste schopní se už bez cizí pomoci odrazit, tak nemáte potřebu se po ostatních vozit. A tak dále. O.C. je přehlídka marnivosti a povrchnosti, zatímco jinde nemají na chleba, vy vybíráte peníze na dětskou nemocnici, abyste vypadali jako lepší lidi. Pochopitelně ve vile s deseti ložnicemi, dvěma bazény a kurtem. Ale jak si jednou vzpomenete na svou temnou stránku, najednou vás vyhodí z elitní školy a soused vás nepozve na bar micva. A už si můžete vybírat garsonku s nejmenší plísní. Nebo stačí udělat dítě špatný holce. Ale vidíme i jinou stránku. Třeba to, že když je tvoje matka povrchní mindža a ségřin největší problém je poník s alopacií, tak je někdy ufetovat se nejlepší řešení. Musíš se však smířit s tím, že lidi, co šlapou chodník za dávku na přežití nebo na makarony se sýrem pro děcka si o tobě budou myslet svoje. Sečteno, podtrženo. Je to takový ten seroš, který člověk sporuchou pozornosti prostě prokliká, pobulí si, když někdo umře, zasměje se, zanadává si nad nespravedlností systému a patřičně se dojme snad v každým druhým díle. Na emoce to bývá čas od času nápor a i když vidíme hromadu hezkých lidí v nehezkých situacích (a o některých si říkáme, jestli už opravdu nemají v hlavě naserinkáno). Postavy přehrávají, to jo. Ale příběh dává smysl, je technicky dobře zobrazený a vlastně je to prostě taková hezká soap opera. ()

J.o.h.n.ny

Ta jedna hvězdička je jen za krásnou Mischu. jinak po nějákých 8mi dílech je to opravdu o ničem. Absolutně otřepaná klišé za klišé (opilá matka, která opět začala po dlouhé době s alkoholem; holka s ho chce, ale přitom má kluka , se kterým se nechce rozejít; atd.......) a hlavně hlavní hrdina je herecky nevýrazný (dá se porovnávat se Stevnem Seagalem, měl by si spíše brát příklad ze svého hereckého kolegy). Sečteno podtrženo: seriál si hraje na něco, co ve skutečnosti vůbec není a zdaleka nebude (z toho nikdy nebude vážný seriál o mladých lidech s dramatickými scénami jejich života). nemám nic proti teenseriálům, ale tohle je hodně slabé. ()

motočka

Není to moc dobré,spíš zamotané.Každej tam chodí s každým.Je to prostě průměrný seriál.Určiťe lepší než Esmeralda atd..Jsou tam zbohatlíci co už neví co by ! já jsem vyďel jeden díl a stačí mi to.Rozhodně se k tomu nevrátím,ale jso i takový co to sledují pravidelně... ()