Room 203

Kim (Francesca Xuereb), prváčka študentky žurnalistiky na vysokej škole, a Izzy (Viktoria Vinyarska), ctižiadostivá herečka stále traumatizovaná matkinou smrťou, nájdu byt v starej prerobenej obchodnej budove. Čoskoro si uvedomia, že v ich novom byte straší. S pomocou svojho nového priateľa Iana (Eric Wiegand) Kim vyšetruje históriu bytu, odhaľuje sériu zmiznutí bývalých obyvateľov, záhadu vraždy spred pol storočia a starodávnu kliatbu, ktorá hrozí, že posadne Izzy a zabije Kim. (Arsenal83)

BOURQUE

Tuctový horor s koncepciou „niečo v tejto izbe nesedí“. Rozjazd a postupné budovanie príbehu (pre mňa) s neznámymi herečkami je viac-menej v poriadku, ale chýba moment prekvapenia (určitú osobu, keď uvidíte, tak rovno viete, že s ním niečo nie je v poriadku). Záver by mohol byť trochu viac kompaktnejší. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Arsenal83

Room 203 nie. To radšej rum 21YO El Dorado. Nech aspoň v alkoholovom opare sa človek zľakne odrazu vo vitríne, lebo v tomto filme žiadny strach neexistuje. To, čo má vydesiť je vlastne v čierno-čiernej tme, takže v tichých scénach máte pocit, že vám zhasla obrazovka. ()

Bossi123

Začněme chronologicky. U hororů je pro mě naprosto zásadní hudba, která by dle mého názoru mohla být v tomto snímku více výrazná. S typem hudby se obvykle seznamujeme již na úplném začátku filmu, během intra. Tady tomu tak docela není. Hudby jsem čekal více, nicméně melodie je povětšinou příjemná nebo minimálně neurazí. Dále pak k jednotlivým postavám. Nijak mě nepřekvapuje, že dvě hlavní postavy jsou velmi blízké kamarádky, skoro by se dalo říct lesby, které si pronajaly jakýsi byt. O něm později zjistily, že je posedlý jakýmsi démonem. To je relativně běžné klišé. Postupně zjišťují, že historie bytu není vůbec příjemná a že tento fakt pravděpodobně souvisí s paranormálními jevy dějícími se v jejich přítomnosti. V podstatě se dá říci, že se jedná o průměrný béčkový horor, který naprosto ničím nepřekvapí a kde nejsou skoro žádné lekačky, v které jsem tak trochu doufal. ()

oveckaoa

Další z průměrných až podprůměrných hororů co je v distribuci. 2 ženské se nastěhují do bytu 203 kde došlo v minulosti a současnosti k vraždám nikdo jim to neřekne (příjemná změna tady se to řeší až zhruba 30 minut před koncem) tak jednu něco posedne a druhá se ji snaží zachránit. Do toho mají v bytě díru co nejde zakrýt a něco v ní je a pan domácí je divný. Nemá to čím zaujmout táhne se to a konec problikává jak na diskotéce a jediné co to zachraňuje jsou 4 vraždy což je na tento žánr nadprůměr.  40 procent a i to je možná moc. ()

• Film sa natáčal v Shreveport (Louisiana, USA). (Arsenal83)
  • Natáčacie obdobie trvalo od 19. októbra do 7. novembra 2020. (Arsenal83)