Případy mimořádné Marty

• Česko Mimořádné intelektové nadání (MIN) (pracovný názov)
Česko, (2022–2024), 15 h 49 min (Minutáž: 49–60 min)

Tatiana Dyková, Roman Zach, Anita Krausová, Jiří Svoboda, Matěj Hádek, Táňa Malíková, Jan Novotný, Matyáš Pekárek, Andrej Polák, Monika Zoubková (viac)

Marta (Tatiana Dyková) je neskutečně inteligentní a velmi osobitá žena postrádající respekt k jakýmkoliv autoritám. Dalo by se říct, že pořád prudí. S policií nechce mít za žádnou cenu nic společného. Když jí však, díky její neovladatelné touze zasahovat do věcí a posouvat je geniálním a neotřelým způsobem kupředu, policejní náčelnice Klára Hořavová (Anita Krausová) nabídne pozici konzultantky na oddělení vražd, nakonec po krátkém váhání přijme. Spolu s kapitánem Kreinerem (Roman Zach) a jeho týmem začíná s osobitostí sobě vlastní rozplétat komplikované případy vražd. Výměnou za své postřehy žádá jediné: pomoc policie s vyšetřením starého případu zmizení jejího přítele Romana, otce její dcery, který se ztratil neznámo kam před dlouhými patnácti lety. (TV Nova)

Adri.

Místy vtipné, odpočinkové, Táňa Dyková jako vždy skvělá, ale... Celé to je na můj vkus takové hektické, kriminální případ je zde naznačen jen tak letem světem, takže jako do kriminálek zcela nezasvěcená divačka jsem se moc nechytala, a ty rádoby akční pohyby kamery mě rušily. Nehledě na to, že humor místy příliš tlačil na pilu. ()

Mac._

Přehrávající Dyková (což určitě není její vina, na to, aby takhle prznila roli je příliš dobrá herečka), střih  dvakrát častější, než je třeba a idiotská "módní" práce se zoomem obrazu dělá z dalšího krimi seriálku něco, po čem budete mít na konci epizody mořskou nemoc. ()

shakira

Příjemné, odpočinkové, nepředvídatelné... chápu že nezaujme každého ale rozhodně stojí za to na to kouknout buď vás to vytočí nebo pobaví 🤣 ()

milos.bradik

Námět je zajímavý. Kolikrát si u těch krimiseriálů říkám, že by jim pomohlo, kdyby v týmu měli někoho inteligentního, ale u Marty převažuje šílenost nad inteligencí, chová se naprosto ujetě, takže její inteligence příliš nevyniká, zato její bláznivost je naprosto dominantní. Chápu, že točili spíše seriál komediální než krimi, ale vylíčit inteligentní ženu jako naprosto šílenou, to mi nepřijde příliš dobrý nápad. Sám mám IQ 164 a nemám rád hlupáky a lidi, kteří se chovají podobně jako Marta. ()

Jan00

Tatiana Dyková hrála výborně, ale ten scénář!!! Snad proto jsou pod ním podepsáni tři, aby průser nebyl na jednoho. Opisovat "frantíky" za každou cenu, to snad není nutné. Doufám, že to skončilo a nebudou další díly dotáčet. ()