Na začiatku filmu Bob Marley: One Love sa s titulným hrdinom (Kingsley Ben-Adir) stretávame v čase, keď je už jamajským národným hrdinom. Ako večný idealista a neúnavný propagátor rodného ostrova je sužovaný všadeprítomným násilím, ktoré podnecujú dva hlavné súperiace politické tábory a s nimi spojené zločinecké gangy. Marley trochu naivne sníva o usporiadaní obrovského koncertu, ktorý by všetkých súčasných nepriateľov spojil na jednom pódiu a s pomocou svojej hudby ich prinútil zakopať vojnovú sekeru. Skôr než sa tento sen podarí uskutočniť, na dvere jeho domu zaklope násilie. Jeho manželka a manažér sú vážne zranení pri útoku ozbrojeného gangu. Bob si uvedomí, že Jamajka momentálne nie je krajina, v ktorej by chcel vychovávať svoje deti. S rodinou sa presťahujú do Európy, do Anglicka, kde hudobný svet nie je príliš zvedavý na chlapca s dredmi v typickej pletenej čiapke. Ale ak je človek geniálny hudobník, dokáže sa presadiť aj v prostredí, ktoré je schopné dostať ho do väzenia len pre jeho vzhľad. Paradoxne práve tu, na ostrovoch, ktoré sa od jeho rodného nemôžu líšiť viac, sa jeho kariéra rozbehne spôsobom, ktorý mu právom vynesie miesto medzi najvplyvnejšími hudobníkmi dvadsiateho storočia. (CinemArt SK)

Wade Wright

Kdyby se onehdá stalo, že Bohemian Rhapsody bude režírovat Sacha Baron Cohen, třeba by se trend vydal jiným směrem, to se ale nestalo. A Bob Marley měl opravdu silný příběh a určitě zajímavější a pro film barvitější, než například Elton John. Bohužel ačkoli se film snaží tyto pasáže mapovat, nevzejde z toho ve finále nic než sled pohlednic. Na ty se sice hezký dívá a hudba se u nich dobře poslouchá, v konečném důsledku však nenabízí naprosto nic závratného a neviděného. Ona se totiž k rastafariánskému reggae umělci tato klasická soudobá šablona hudebních filmů prostě nehodí. (Více) ()

Gwaihir

Určitě by bývalo bylo ku prospěchu zabřeznout trochu více do hloubky, a to jak osobnosti krále reggae, tak okolností, jimiž byla formována nebo do nichž naopak posléze dokázala promluvit, neb takto vidíme vlastně "pouze" vrcholnou část jeho cesty, etapu života, v níž dosáhl celosvětového úspěchu, ale mnoho dalšího, včetně nelehké situace v jeho vlasti, rodinných vztahů nebo vlivu jeho postojů na svět kolem, si lze víceméně jen dovozovat z náznaků, což zamrzí tím víc, že jinak jde o filmařský velmi zdařilý počin, který i přes svou zkratkovitost a některé zvláštní výjevy docela funguje. ()

Ementaler86

Jsem rád, že můžu svůj jubilejní stý komentář věnovat tomuto dredatému sympaťákovi. Až na pár nehodících se chlapečků uprostřed hořícího kruhu zde nemám pořádně co vytknout. Pro všechny fanoušky i nefanoušky Boba Marleyho naprosto dostačující. Tak si ubalte jedno džambárko a mazejte do kina, dokud to ještě dávaj. Rastafari. ()

William_

4.5/10. Trhá mi srdce dávat tak malé hodnocení u filmu o takové legendě, jakou Bob Marley bezesporu byl, ale ten film byl tak strašně odfláklý že to prostě jinak nejde. Neviděl jsem ve filmu nějaký cíl ke kterému by směřoval, scénář naprosto chaotický a bylo to celkově takové nemastné, neslané. Nebudu to porovnávat s ostatními filmy jako Elvis, Bohemian Rhapsody či Rocketman, protože to nejde - kvalitativně jsou na úplně jiné úrovni. Nečekal jsem zázrak, ale z kina jsem odcházel docela zklamaný. Promarněná příležitost a Bob si teda zasloužil větší parádu. ()

malylada

Peckám jako Bohemia Rhapsody, Elvis, Rocketman se to nemůže vyrovnat. Až příliš se jede na jistotu a působí rutinním dojmem. Vesměs je to vyprávění, které tak nějak plyne za doprovodu Marlehy písní. Zásadní pasáže Marleyho života to nedokáže vytěžit na maximum a to je problém, nebyl tak zkrátka moment, který by dokázal pohnout s emocemi. Pořád je to nadprůměr, ale v tomto žánru pořád málo......65% ()