Prehistorická planeta

• USA Prehistoric Planet

Podívejte se na zázraky našeho světa jako nikdy dřív prostřednictvím tohoto působivého dokumentárního seriálu od Jona Favreaua a producentů Zázračné planety. Cestujte s námi 66 milionů let do minulosti, kdy pevninu, moře a nebe křižovali majestátní dinosauři a další úžasní živočichové. (Apple TV+)

Recenzie používateľa Gig k tomuto seriálu (3)

Prehistorická planeta (2022)

Krásný audiovizuální "dokumentární" seriál. Od dětství jsem hltal knížky Augusty-Buriana. Miloval jsem Putování s dinosaury dvacet let starou. Dnešní doba ale umožňuje vizuálně to, co kdysi byla pouze fantazie. Proto jsem neodolal tomuhle snímku. Někdo tu psal, že je to postavené na vodě, chybí víc fakt ve vyprávění téměř stoletého Davida Attenborougha. Kdo byl ale pozorný u jednotlivých dílu, David pro víc informací přímo odkazuje na web. Nemluvě o tom, že jsou výborné pětiminutové video bombónky s tvůrci a vědci na YouTube Prehistoric Planet — Uncovered:: viz Uměl skutečně plavat Rex?, Měl Velociraptor peří? a další. Jediné, co bych vytknul scenaristovi je, že mluví o Asii, Africe, Severní Americe místo o území dnešní Asie apd. A úplně ideální by bylo, kdyby se vyjadřoval David o místech tehdejších oblastech. Ale chápu, že takhle si to lidé mohou líp představit.  Ale aspoň to slovo území dnešní xxx mohl použít. Ale to je malá výtka v jinak skvělém dokumentu. Už se těším na druhou řadu. ()

Série 2 (2023) (S02)

Druhá série pokračuje v duchu té první. Tvůrci vyslechli diváky a zapojili vědecké poznatky a diskuze přímo do jednotlivých dílů. Předtím ony částečné dokumenty byli oddělené jako Uncovered bonusový materiál. Ale nešvar v pojmenování území zůstává. Pořád se mluví o Severní Americe, jižní Evropě apd, místo toho, aby se mluvilo o území dnešní Severní Ameriky.... Pro mě nejzajímavější díly ty, týkající se podvodní říše a mokřin a močálů. ()

Ostrovy (2023) (S02E01)

Opět úžasný vizuál, jako v první řadě. A vypadá to, že tvůrci vyslyšeli diváky první řady a dali "badatelskou" část do samotného dokumentu. Předtím si lidi stěžovali, že to je "nějaký vymyšlený příběh" bez vědeckých poznatků. Bohužel oni lidé nevěděli, že jsou bonusové videa, která obsahovala ony poznatky. Tentokrát tvůrci onen bonusový materiál strčili přímo do dokumentu. Pro mě to klidně mohlo být zvlášť, jako předtím. Ale lidi jsou líni si něco dohledat, tak možná je fajn, že je to součástí. Co mi ale stále vadí už od první série, to je to pojmenování oblastí. Budu se opakovat, ale kdyby použili slovní obrat jako "území dnešní Jižní Evropy" apd, neřekl bych ani slovo. Ale pokud rovnou mluví o Jižní Evropě nebo Madagaskaru či Antarktidě, tak je to mimo. Jinak to vypadá, že tato série se zaměří na námluvy a mláďata. ()