Komedie začíná zvoněním telefonu v třípokojovém bytě jedné spořádané rodiny, která pronajímá pokoj Čedoku. A právě nyní sem posílají Angličana, který tu má být ubytován. Do pohybu se dává řada záměn, nedorozumění a komických situací, v nichž je Angličan považován za Čecha a Čech za Angličana, a to všechno proto, že starostlivá matka chce výhodně provdat dceru, která má zase naštěstí svůj rozum. A nesmělo by se to vše odehrávat na jižní Moravě, abychom se s hrdiny komedie nepodívali také do nefalšovaného slováckého sklípku, kde se samozřejmě hraje, tančí a zpívá. (Česká televize)

Dubansky

Tři hvězdy za herecké obsazení a nejen jejich engliš výkony. Jeden recenzent zde hodnotil otřesnou obrazovou kvalitu. Po digitalizaci celého filmového fondu České televize jsem obrazové vady nezaznamenal, spíše naopak (viděno ve 12/2022). ()

Cesty timem

...já nechal boty jednou v hotel za dveř a ráno byly ne... :DD Bláznivá Stašová. Otázka doby a vkusu ty její krátké vlasy a mě se to líbí. Skvělý Boris, jak jinak. No blbina. Ale mě to prostě dost bavilo a o to jde. ()

vojtin_ odpad!

Strašný, nesledovatelný - a to vydržím hodně. Proti tomu je Muž na radnici či Okres na severu akční trhák s tahem na bránu. Opravdu mne to nechytlo, hrozivé dialogy, děj o ničem, nedokoukal jsem to. Škoda, nalákalo mne herecké obsazení. Ale chcete-li vidět Rosnera v oranžových slipech, jděte do toho :) ()