Sindžár

• Španielsko Sinjar

Sindžár, Irák, 2014. Bojovník Islámského státu Marc zatýká mladou Arjin a její rodinu. Arjina matka Hadia se je ze všech sil snaží zachránit. O několik měsíců později je Hadia služkou v domě postaršího muže, který ji týrá. Arjin se podaří ze zajetí uprchnout a přidá se ke kurdské milici v naději, že tak snáze najde své příbuzné. Několik měsíců před událostmi v Sindžáru připravuje mladý Marc v Barceloně snídani pro svou matku Carlottu. Je to naposledy, co jsou spolu. Druhý den Carlotta zjistí, že Marc opustil zemi a přidal se k teroristické organizaci Daeš. Jak daleko jsou Arjin, Hadia a Carlotta ochotny zajít, aby získaly své milované zpět? (Cinemax)

Aky

Jakékoliv násilí je řešením pouze pro obranu. Jinak vždycky ubližuje.  Záminky jsou lhostejné. Dal bych i pátou*, kdyby to chvílemi nebylo tolik zdlouhavé. ()

hanca.uh

U filmů s touto radikální IS tematikou mě fakt hodně mrazí. Podobně jsem to vnímala u Profil (2018). Protože tohle je děsivá skutečnost, která se tam děje. Zde jsou postavy dobře (i ničivě) navázány mezi sebou. Si říkám, jak musí být ty ženy v neustálém psychodelirickém bezvýchodném napětí a zároveň jsou vlastně "držáky" pro své děti. Protože prostě musí. Takže smekám a jsem ráda, že žiji tam, kde žiji:-) ()