Kovboj Emmett je v spánku prepadnutý tromi mužmi. Ubráni sa a všetkých útočníkov zastrelí, netuší však, kto a prečo ho chcel zabiť. Vydáva sa do mesta Silverado a cestou v púšti nájde vysileného Padena, ktorého olúpili a nechali zomrieť. V ďalšej ceste pokračujú spolu. Keď sa zastavia v malom mestečku, Paden spozná jedného z mužov, ktorí ho olúpili a zastrelí ho. V cele sa zoznámi s Emmettovym bratom, ktorý tam čaká na trest smrti... (RTVS)

little.boy

Ja neviem... zo začiatku sa to zdalo celkom dobré a potom z toho bola dlhá natiahnutá story ako sopeľ na perine. Kvôli Kevinovi, ktorý z toho mal po celý čas prdel dávam 3 hviezdy, ináč by som dal 2. ()

onevoice

Začne to hneď zostra. Potom taká kludnejšia pasáž ale nie nezaujímavá so zoznamovaním sa jednotlívych postav. Scott Glen jednoznačne naj postava. Veľmi som fandil Gloverovi. Kline bol dosť nevýrazny. Dennehy zaručene dobrý záporák. Záver čistá žánrová klasika. Nechápem ako mi až doteraz tento film unikal pozornosti. ()

milos.bradik

Výborná dvojice hlavních hrdinů Kevin Kline a Scott Glenn, perfektní jsou i Brian Dennehy a Jeff Golblum. To co předvádí Kevin Costner je spíše estráda a ve třiceti se chovat jako puberťák, to mi prostě nesedí. Rozmýšlel jsem jestli nedat nižší hodnocení, ale je to fakt westernová klasika, tradiční zápletka a mimo Costnera jsou všichni výborní, takže mne tento film vždycky znovu dostane. Dávám tedy plný počet. ()