Radko

Záhadná skratka ZKH v názve relácie je ľahko rozšifrovateľná zadaním prvých písmen mena moderátorky. Je mladá, fešná, so skúsenosťou reportérky telky. A azda kombinácia mladosti, pohľadnosti a tv skúsenosti rozhodli, že v novinách SME má na starosti videorozhovory. S osobami a zriedkavejšie aj osobnosťami slovenskej politickej, lekárskej, vedeckej či kultúrnej scény. Nezastiera  liberálno sociálny postoj. Zastáva sa Cigánov, sexuálnych minorít a práva chodcov na prejdenie po chodníku nezataraseného parkujúcimi opachami rôzneho druhu. V politických postojoch je vari najbližšie pohľadu kombinácie eu verchušky a NATO. Na rozhovor zväčša veľmi dobre pripravená, radosť pozerať. Samozrejme, že často vytáča, ale bez toho je sledovanie nuda. Nechcem moderátora, ktorý vždy drží s divákom basu. Poznámka: vari najviac pobavil jej rozhovor s prezidentským kandidátom Harabinom. Majetkovými otázkami ho totiž vytočila tak, že on chcel protiotázkou vedieť, koľko mala v danom roku milencov. Nuž a prehru/ debakel podľa mňa Zuzana K. Hanzelová utrpela pri rozhovore s maďarským ministrom zahraničných vecí. Jeho celkom obstojné rétorstvo kombinované s naučenými slovnými posunmi neprekonala. Ale tak raz, dvakrát, trikrát sa môže stať. No a bombou sú tiež niektoré rozhovory s poslancami vládnych strán SAS (Sloboda a solidarita) či OĽANO (Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti). Pri ich sledovaní mám pocit, že daní páni či dámy doposiaľ neprekonali mentálnu subnormu. Dodatok - 17. 11. 2022 - medzi top rozhovory patria: rozhovor s učiteľkou biológie a ch=mie Marianou Strakovou. ()