Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

Recenzie používateľa AffectedFace k tomuto seriálu (3)

Na seznamu smrti (2022)

Z celkového počinu mám hodně smíšené pocity, protože první epizoda neskutečně navnadila na potencionálně skvělou podívanou (no nekonalo se), jedná se totiž o osmi hodinový film, kterej funguje první, druhou, patou, šestou a poslední epizodou, zbytek je až příliš nezajímavý, leč vedlejší postavy vůbec nejsou sympatické a jejich dialogy taky ne. Minisérii by vůbec neuškodilo zkrácení na pět epizod (max šest a to by se muselo hodně co změnit ve scénáři). Musím ale určitě vyzdvihnout celkovej vizuál, protože to jsem plesal. Je to parádně natočené, má to šmrnc, soundtrack je hotové porno na uši. Army taktiky a držení pozic hlavního hrdiny při boji, je to to nejlepší, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl (je dost poznat, že Chris Pratt se hodně učil a také to právě nejvíc ze všech tahá jako jedinej). Finální verdikt: Ano, má cenu se na to podívat, pokud ovšem máte rádi napínavé thrillery s troškou akce a nevadí vám klasické kancl kecání s průměrnými dialogy, protože přesně o tomhle Terminal List je. Slabší čtyři hvězdy. ()

Engram (2022) (S01E01)

První epizoda mě vtáhla dovnitř jako žádný jiný seriál, co jsem kdy viděl. Antoine Fuqua po zpackaném Infinite přináší opět prvotřídní podívanou. Uvidíme, jak si s epizody pohrají další režiséři. Tomu říkám pořádnej mysteriózní začátek série. Ještě musím určitě podotknout vynikající soundtrack a věrnost k army technikám, protože postoje a zobrazení prvního útoku jsou stylisticky vynikající. Po delší době seriál na kterej má smysl se podívat, aspoň teda pilot působí zatím opravdu dobře. ()

Rozvrat (2022) (S01E05)

Bez pochyby druhá nejlepší epizoda, absolutní vytržení. Budovaní napětí od začátku do konce. Sestrojení bomby, naháněčka na schodech s FBI, odhalení důležitých stránek scénáře a zavěrečnej shootout s attempt succeeded. Přesto si ale myslím, že se epizody měl ujmout Antoine Fuqua, protože bysme dostali nejspíš Shooter style scénu vygradovanou o level výš, ale i přesto dávám hodně silné čtyři, které vyloženě lížou tu pětku. ()

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)