Teroristé unesou britské letadlo, které míří do Skandinávie. Neústupný vojenský velitel, plukovník Tahlvik (Sean Connery), vede záchrannou akci, kromě únosu pasažérů na palubě letadla musí take řešit situaci na britském velvyslanectví, kde druhá skupina teroristů drží další rukojmí. (oficiálny text distribútora)

dopitak

Hodně debilní plakát k filmu, podle něhož si The Terrorists na první pohled zařadíte mezi westerny (ačkoliv se odehrává na zasněženém severu, přesněji v Norsku). Skvělý námět, úžasný dabing, škoda trochu televizní kamery (až na výjimky) a ušmudlanosti některých scén (kolem vily atašého). A lituju trochu nepřehledného konce. Od začátku to má spád, fandíte Šónovi, aby to proti byrokratům i teroristům dotáhl do konce, tipujete, v které minutě před koncem to s velvyslancem sekne a čekáte překvapivé zvraty. Jestli budou, to doporučuju zkouknout na vlastní oči, ovšem pozor, vyhněte se dalším zbytečným dabingům a sežeňte si verzi s mistry Cupákem, Třískou, Štepánkem, Moravcem, Brouskem a Sklenčkou. ()

kinderman

Vděčné téma mezinárodního terorismu ve scénáři s několika zajímavými dějovými zvraty, S.Connery v hlavní roli, S.Nykvist za kamerou a J.Goldsmith u notového papíru plus přírodní krásy Norska, a přesto je výsledkem nepříliš uspokojivý, nevýrazný film se špatně inscenovaným dramatickým finále. Škoda. ()

Han22

Občas se mezi těmi neznámými průměrnými retro kriminálkami vyloupne nečekaná pecka. Kdesi ve Skandinávii drží teroristi britského velvyslance. Další skupina teroristů drží letadlo na letišti se stovkou cestujících a žádají pro první skupinu volný odchod. Kapitán letadla ale poškodil podvozek a odlet se protáhne. Britové tlačí na volný odchod a velitel švédské bezpečnosti zkouší přijít na to, co dělat a co se vlastně děje. Toho hraje Connery, který se zkoušel oprostit od Bonda, jeho postava je obyčejný chlápek středního věku a analytik na hony vzdálený akčnímu Bondovi. Až na 2 minutky na konci to není akční, ale za to napínavé s pár perfektními scénami (odhalování špeha na letišti, letecká honička v horách), mrazivou atmosférou a nečekanou pointou kdo je kdo. Vzpomněl jsem si při tom na o dva roky novější Profesionály, kde se Britové taky nebáli šít do vlastních řad. Silné 4*. ()

Wacoslav1

Zajímavý námět kdy vojenští a vládní představitelé musí řešit neobvyklou situaci dvou spolupracujících teroristických skupin zadržujících rukojmí v letadle a na ambasádě. Jenom škoda, že z přibývajícím časem jsem získával pocit, že scénárista kombinoval až to celé překombinoval a závěrečná pointa není zase až tak šokující jak tu někteří píší. Teda neříkám, že jsem věděl, že se stane přesně tohle, ale když si během děje filmu dáte dohromady různé nesrovnalosti, tak začnete tušit, že ten konec to celé postaví na hlavu. Jinak celkem napínavá záležitost s tradičním držákem Connerym, ale pozor kdo se těší na nálož akce, tak bude zklamán, protože se jedná o klasický sedmdesátkový thriller s pomalým tempem sázejícím hlavně na atmosféru a psychologii postav. Na 4* to nevidím, ale jinak jsem se bavil celkem obstojně, takže v tomto případě to vidím na slušných 65% ()

Boss321

Příjemný snímek, na který se dobře kouká, ale není to nic, co by jsme neviděli. Někdy v lepší jindy v horší podobě. Film má hodně nevrovnaná tempo děje, neboť záživné okamžiky se střídají s nudnými opravdu často. Sean Connery je velmi charismatický herec a kouká se na něj dobře v jakémkoli filmu, takže proti jeho výkonu nemám co dodat. Pokud nemáte o víkendu co dělat, tak mohu jen doporučit, protože se jedná o příjemně "zabitou" hoďku a půl....... ()

• Ian McShane (Ray Petrie) nosí hodinky značky Omega Speedmaster Professional. (dyfur)
  • Natáčení probíhalo v norském Oslu a v anglickém studiu Shepperton. (Terva)