Za hranicí

• USA Outer Range
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, (2022–2024), 13 h 4 min (Minutáž: 42–62 min)

ESNYR odpad!

Když se zaměříte na to co se stane v první a druhé episodě, nedává osmá smysl. 90% děje se točí kolem toho že se tam nikdo s nikým nemá rád, dělají z toho strašně mysteriozní záležitost aby v závěru udělaly kopanec všem do zádele a změnily to na rodiné drama které vůbec nedává smysl. Táta rančer v prvním díle kouká co se mu to oběvilo na pozemku, celou dobu se tváří zmateně a netuší co je díra zač aby v závěru řekl že tam před asi 150 lety sám skočil. Pak díra zmizí a vy nechápete jak funguje a v čem je nějaký řád a smysl. Pak se tam jeden týpek rozhodne že si tu díru vykope sám aby narazil na naftu (teda asi) a najednou z té nafty vyskočí asi milion Bizonů. Postava "tulačky" se změní ve vnučku která asi cestovala dírou do minulosti a rodiné drama končí tím že paní rančerová převrátí stůl. Jak funguje díra nevíme, proč se tyto události dějí nevíme, závěr to nemá a celá zápletka se točí okolo nesmysmpatických lidí kteří v závěru (7 a 8 díl) totálně zmagoří, všem hrábne a vypadá to že se všichni navzájem chtějí zabít. Proč je tam "tulačka" a jaké má vlastně motivace mi úplně uniklo (+ jsem nějak nepochopil proč neskočila do té díry aby se vrátila domů do svého času)  Taky není úplně jasné jak přesně fungují zákony "díry" kdy se tady pan ranřer teda propadne asi 150 let do budoucnosti, pak když tam je hozen znova je v budoucnosti asi jen o pár let (nebo měsíců) a pak se vrátí zpět zase do doby než tam byl vhozen. Díra asi funguje podle toho jak se líbí scénáristům a nebo podle toho jak se jí chce. Půlku seriálu jsem vyloženě protrpěl a na konci jsem byl ještě nasranej protože odpovědi žádné a určitě bude 2 serie protože se neuzavřelo asi 65 dějových linek. Tak to jděte do háje. ()

Forrestovi

Šlo to od desíti k pěti, resp. od 3 hvězd k odpadu. Seriál nabízí zajímavou myšlenku, to je ale vše. Jinak se na to moc koukat nedá a při mnohých scénách jsem si říkala: „Co je tohle do pr….kenný vohrady zase za úlet?“. Co ty rádoby „psychologické scény“, ještě k tomu divně kamerou nasnímané? Navíc co postava, to prazvláštní individuum, jehož/jejíž myšlenkové pochody by nerozlouskl ani Sigmund Freud. Upřímně pochybuju, že jim rozumějí samotní scénáristé, protože jsou všichni naši hrdinové od půlky série prostě nevěrohodní. A na vrchní sektářku Autumn se dalo koukat max. první 2 díly. Pak už byla protivná jak tři osiny v zadku. Navíc vše důležité, dá -li se tak označit nějaký děj Outer Range, se odehrávalo vždy v závěrečných 5-ti minutách každého dílu, což mi připomíná příšerný nešvar telenovel. A třešničkou na tomhle zkaženým dortu,  který by i pejsek s kočičkou upekly lépe, byla ta nepasující a casto až přehnaně dramatická hudba. Je mi úplně jedno, jak tohle dopadne. Druhou a případnou další sérii (proboha jen to ne!) určitě vynechám. PS (spoilery!): Proboha proč Royal házel mrtvolu do té díry, když přece věděl, že ta díra mrtvolu časem vrátí zpět?! ()

rostsoft

Je to celý zmatený a divně natočený, každopádně jsem se u toho pěkně nudil, a co se týče konce? Ten byl fakt eňoňuňo! Asi bude snaha o další sérii. Děkuji, ale té se fakt nezúčastním. ()