Nový cyklus vypráví o málo známých památkách. Deset objektů, které stojí za to blíže prozkoumat, představit v širších souvislostech a možná přesvědčit televizní diváky k osobní návštěvě. A nebudou to jen hrady a zámky, ale také hrobky, vily nebo doly (Grabštejn, Nechanice, Buchlovice, Jezeří, Rožmberk, Vila Stiassni, Důl Michal, Manětín, Kynžvart, Jaroměřice nad Rokytnou). Půlhodinovými díly diváky pravidelně provede herec Jaroslav Plesl. Zapřít nelze jeho osobní zájem o historii, cenné proto budou i jeho odborné postřehy a poznámky při diskusích s odborníky či kastelány. Každý objekt totiž skrývá svá neobjevená tajemství, největší perly inventáře nebo dávno zapomenuté příběhy, jeho cílem je vypátrat ty nejzajímavější. Vyprávění doplní atraktivní záběry z archivu České televize, který skrývá mnoho pokladů v podobě historických obrázků daných památek, ale i filmů, které se na daném místě natáčely... Cyklus vznikl ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a portálem Kudy z nudy (CzechTourism). (Česká televize)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (11)

Jezeří (2022) (S01E02)

Jezeří máme kousek, byli jsme tam a opět pojedeme. Jsme rádi, že tento skvost přestál přes všechny rány osudu a komunisty. Zajímavý je nejen podrobný výklad průvodce, ale též ukázky z filmů na zámku natáčených. ()

Jaroměřice nad Rokytnou (2022) (S01E09)

Skvostný zámek, jež jsme měli tu čest navštívit. Historie opět velmi podrobná, ovšem já takový nadšenec do hudby nejsem. ()

Kunětická hora (2024) (S02E01)

Dle mého názoru je Kuňka dost vizuálně atraktivní a hojně navštěvovaná. To ale neznamená, že ji není třeba propagovat. Dominanta východního Polabí je známá na pohled, v tomto pořadu byla ale spousta informací navíc. ()

Vizovice (2024) (S02E02)

Nemyslím si, že zámek Vizovice je skrytý,  skvost to ale je. Moc se mi líbí stále ještě živá historie, budova i okolí jsou krásně rekonstruované. Zajímalo by mě, zda všechny informace podané v seriálu vyprávějí i průvodci na zámku. Jinak podle nízkého počtu hodnocení se mi zdá, že skrytý je hlavně tento seriál. ()

Zlatá Koruna (2024) (S02E03)

Zlatá Koruna je skvostem, a to i díky Vltavě velice známým. Každopádně místo má za ta staletí vskutku "genius loci". Paní kastelánka o klášteru hezky mluvila a já chválím, jak jsou vzácné stavby hezky udržované. ()

Jánský Vrch (2024) (S02E04)

Jánský Vrch v Javorníku z literatury znám. Hodně zapadlý kout naší země. Nikdy jsem zde nebyl a vzhledem k poloze tohoto místa se obávám, že se sem asi nepodívám. Děkuji tedy za zajímavý dokument o místu, které je daleko ode mě ()

Horšovský Týn (2024) (S02E05)

Krásný a zajímavý zámek, už plánuji jeho návštěvu. Vhled do renesančního kuchařského umění byl stejně unikátní, jako splachovací záchod pro anglického krále. ()

Bečov nad Teplou (2024) (S02E06)

V Bečově na prohlídce relikviáře jsme byli. Jeho nález byla vskutku "Bondovka". Samotné dílo je unikátní, byť mě úplně neokouzlilo. Osud této památky je ale dechberoucí. Budeme muset zajet znovu:) ()

Hořovice (2024) (S02E07)

Zámek Hořovice pro nás není vůbec skrytý.  Dost často kolem jezdíme, na prohlídce jsme byli a Starý Zámek pro nás není neznámá. Trochu mi přijde, že filmové záběry vypadají lépe, než realita. Ale krásné umělecké dílo zvenku i uvnitř to jistojistě je. ()

Stekník (2024) (S02E08)

"Krásná" vzpomínka na hospodaření soudruhů, jež dodnes za nemalé prostředky napravujeme. Stekník máme hned za humny. Byli jsme tam mnohokrát,  nepravidelně. Poprvé před lety, kdy na studené chodbě byla expozice kočárků. Od té doby se hodně změnilo k lepšímu. Naposledy jsme navštívili opravenou kapli. Nové interiéry neznáme a jistě to brzy napravíme. Opravdu skrytý skvost. ()

Uherčice (2024) (S02E09)

Krásný zámek, a opět neblahá vzpomínka na soudruhy. Včetně Železné opony poblíž. Fandím lidem již se o památku starají a přeji jí skvostné zítřky. ()