JOUOB - deskové hry & rpg & komiks

všetky plagáty
Publicistický
Česko, 2016

BoPo

Keď som pred vyše tromi rokmi hľadal niekoho, kto v češtine/slovenčine recenzuje deskové hry, tak som sa na YouTube preklikal na JOUOB. Najprv ma to nejako zásadne neoslovilo, pretože sa miesto stručného hodnotenia odohráva niekoľkohodinový pokec (väčšinou cca 3 hodiny na video). A v rámci neho sa skáče od Kickstarteru k českým vydavateľom. Od ešte nevydanej hry, cez horúcu novinku, k starej hre. Preberajú sa očakávania, dojmy z hrania, zmysluplnosť časovej a finančnej investície. Postupne som sa prepracoval k tomu, že tieto deskové pokec-maratóny sa stali mojimi pravidelnými akustickými kulisami. Rozhodne odporúčam nesledovať naživo, pretože možnosť preskočiť 20 minút venovaných hre, ktorá je úplne mimo Váš vkus, je naozaj žiadúce. Raz za čas je aj nejaké interview. Väčšinou s niektorým z českých vydavateľov. Najväčším kladom a zároveň samotnou podstatou všetkých videí je skutočnosť, že ide o pokec kamarátov (už dávno nie puberťákov), ktorí sa navzájom pošťuchujú, diskutujú a majú nediplomatické vyjadrenia k všetkému možnému aj nemožnému. Moji obľúbení prísediaci sú Míraš a Oskar. V poslednej dobe na záver videí zaraďujú akési kultúrne okienko, v rámci ktorého riešia komiksy, filmy či knihy. To však v drtivej väčšine prípadov už preskakujem, pretože tieto veci mám pokryté inde. ()