Třítunová kořist: Vyloupení brazilské centrální banky

• Brazília Hei$t: The Great Robbery of Brazil's Central Bank (viac)
Brazília, 2022, 3 h 2 min (Minutáž: 59–62 min)

Réžia:

Daniel Billio

Dokumentární seriál o velkolepé loupeži, ke které došlo v roce 2005 v brazilské Fortaleze, když se zloději prokopali do bankovního trezoru a odnesli si 160 milionů realů. (Netflix)

Ydrosten

Příběh jak dělaný pro Hollywood. Parta lidí si vykopala tunel a odnesla si pohádkový lup. Několikrát mě napadlo když jsem četl o těch loupežích, jak sakra můžou odnýst 100 milionů když to musí být těžký i kdyby to byly nehodnotnější bankovky. Dokument by potřeboval zkrátit tak na polovinu minimálně protože je to šíííííííleně roztahaný styl rozhovorů a rekonstrukce až to přestane člověka bavit. Zbytečné plácání ničeho o ničem, nudné mluvení o nudných věce a prázdné tlachání jen proto aby to mělo 3 díly. Nejsem si jistý kolik tomu mám dát protože to je vážně divně natočené. Dám 3. Ale jsou to 3 protože tu není "%" hodnocení a na 2 hvězdy to taky asi není. ()

rublik05

Brazilské dokumentární true crime minisérie se na Netflixu neobjevují každým dnem, uvítal jsem proto další přírůstek do tohoto heist žánru s nadšením, přestože jsem si jeho kvalitami moc jistý nebyl. Dokument má slušný vizuál, materiálů se tvůrcům povedlo nashromáždit docela dost, výpovědí taktéž, s poutavostí je to však už horší. Tři hodiny jsou podle mě zbytečně moc, minisérii jsem díky kolísavé poutavosti nemohl sjet na jeden zátah, jelikož jsem u každé epizody po určité době usínal. V tomhle vidím hlavní problém celého počinu. Je to dobře zpracovaná rekonstrukce, avšak s přimhouřením očí lehce nadprůměrná true crime minisérie. 6/10. ()