Klíč k sexu

• Španielsko El juego de las llaves (viac)

Laura a Antonio spolu žijí odjakživa. Jednoho dne začne žena přemítat o tom, co vlastně od života chce. Nečekaně narazí na Sergia a Sienu. Laura, Raquel a Cris přesvědčí své protějšky, aby si zahráli hru s klíči, kterou jim Siena navrhne. Pravidla jsou jednoduchá. Každý účastník vloží klíče do misky, pak si jeden vylosuje a musí strávit noc s jeho majitelem. Tato hra zcela změní životy přátel. Ti totiž jejím prostřednictvím zjistí, kdo jsou a po čem doopravdy touží. Komedie o monogamii, seberealizaci a hledání potěšení. (HBO Max)

Nellaron

Podľa mňa samotná podstata filmu nie je zlá. Existuje veľa párov, ktorí spolu žijú zo zotrvačnosti, kvôli deťom, alebo z iného dôvodu. Nie sú spolu šťastní a tak životom len preplávu. Španieli filmom ukazujú, ako by to mohlo byť, keby sa tieto zotrvačné vzťahy otvorili a skúsili niečo iné. Najmä v sexe. Veľakrát tak potom zistia, že im chutí niečo iné ako doteraz. Celé je to samozrejme pristrihnuté za vlasy, lebo takéto hala-bala striedanie partnerov je nemorálne, neetické a pod. Podstata monogamného manželstva tu úplne stráca pôdu pod nohami. ()

darius1706

To máte takhle skupinu párů, kde je každý nějak nespokojený, nebo alespoň většina z nich. Někdo si neujasnil, jestli je na kluky nebo holky, jiný honí lásku z dětství a další se blbě rozhodl, když si vybíral jako manželku jednu ze spolužaček, atd. atd. No a řešením je výměna manželek s tím, že to budete postupně stupňovat. Akorát si nechcete vlastně připustit, že to je doopravdy, aby se to nakonec zvrhlo v orgie. To je ve stručnosti děj. Kdo hledá něco hambatého, tak tento film není úplně pro něj. Nicméně hodnotím poměrně vysoko, a to jednak proto, že se film dotýká i otázek, které jsou pro spoustu lidí aktuální. Jen je bohužel řeší tím nejtupějším postupem. Další důvod, proč hodnotím tak vysoko je to, že jsem se párkrát opravdu zasmál, což mě vlastně překvapilo. Jen si nejsem jistý, jestli to bylo zrovna v místech, kde tvůrci zamýšleli, ale pobavilo. No a za další - tak nějak mi byli všichni aktéři sympatičtí (pokud se tedy zrovna nechovali jako sexuchtiví kreténi, v těchto pasážích mi to vadilo a proto srážím body a původně jsem uvažoval jen o dvou hvězdách), plus byli velmi solidně zahraní. Suma sumárum - jako oddychovka, kde se řeší otázky gruppensexu, sexuální orientace a hlavně co s životem po dvaceti letech manželství to neurazí. Není to film, který bych nutně potřeboval vidět znovu, ale hlavou do zdi jsem u toho taky nemlátil. 50 % ()