Three Months

Caleb (Troye Sivan) žije se svou babičkou, dodělává školu, chodí na brigádu, kouří trávu. Relativně poklidná existence je nabouraná ve chvíli, kdy Calebovi jeho milenec na jednu noc napíše, že je HIV pozitivní. Následují tři měsíce čekání na výsledky testu, během nichž Caleb hledá sám sebe, lásku a cestu k rodině. (tomeš)

petrsv

Velmi povedené dílo, jehož příběh by se dal s klidem naroubovat i na jiné lokace. Troye Sivan je úžasný, roli si evidentně užívá. Ani ostatní herci nezůstávají pozadu, k tomu příjemné prostředí Floridy a v pohodě je taky zvuková stránka. Trochu zbytečně vyhrocené drama (zde vztah vnuk - babička) je bohužel součástí spousty dnešních komedií, jako by tvůrci měli někde napsáno, že to bez toho nejde. No, jde a i v tomto případě by to bylo lepší. Ale na druhou stranu to není přehnané a má to skvělý konec. ()

KosiR_ksr

Současný Hollywood se často snaží vnucovat divákům pocit, že černý gay byl bez povšimnutí přijímán Viktoriánskou společností. Nebylo tomu tak a není tomu tak dosud ani v USA, na což tento snímek jemně poukazuje z pohledu postav procházejících si turbulentním dospíváním. Vydařené drama okořeněné suchým (lehce britským) humorem 70% ()

maddy

Od filmu o tom ako jeden mladík (Troye Sivan) čaká 3 mesiace na výsledky HIV testu som čakal pomerne ťažkú depresívnu drámu (vzhľadom na to, že som nevidel trailer, ani o filmu nič vopred nevedel). Nakoniec som dostal príjemný, feel-good movie, ktorého scenár vie byť v určitých momentoch vážnejší s pár trefnými životnými múdrami, ale zároveň neskĺzať k žiadnym hollywoodskym klišé, počnúc zbytočným glorifikovaním, no ani znevažovaním LGBT komunity, končiac nevyústením do typického romantického, očakávaného konca. Vo výsledku síce ničím objavná, no príjemná indie good-feelingovka zo života. CELKOVO: 7/10 ()

Disk

Troye Sivan v roli mladého Caleba musí čekat tři měsíce, aby se dozvěděl, zda je nebo není HIV pozitivní. Solidně natočené drama, které naštěstí netlačí na pilu a nechává jednotlivé scény pěkně vyznít. Kromě Troyeho je tu výborná Ellen Burstyn v roli Calebovy babičky, která za svého vnuka cítí zodpovědnost. Film má výborné úvodní titulky a skvělý písničkový soundtrack, jak už to u podobných nízkorozpočtových nezávisláren bývá. A na Troyeho se mi hezky dívalo. ()

emkon

Troye Sivana znám ještě z dob, kdy společně s Tylerem vytvářeli zábavný obsah pro Youtube, takže sledovat jej později jako zpěváka, a pak i jako herce bylo samozřejmostí. Troye Sivan ve filmu Three Months je jako Caleb neuvěřitelný! Film nám sděluje silné poselství, které nám říká, že život je takový, jaký si jej sami uděláme. Film je o lásce, přátelství a naději. Vysloužil si nominace na Critics Choice Awards, GLAAD Media Awards, na Humanitas Prize, a dvě nominace na The Queerties. ()