Skutečný neandrtálec

(TV film)
  • Česko Skutečný neandertálec (viac)
Kanada, 2021, 49 min

Kolem roku 40 000 př. n. l. zmizeli neandertálci z povrchu zemského. Nové archeologické objevy v kombinaci s nejnovějšími vědeckými metodami nyní nabízejí neuvěřitelný náhled na to, kým neandertálci byli a jak žili. Naše cesta začíná u výjimečných paleoarcheologů Adrie a Alfonse Kennisových, kteří si dali za úkol znovu vytvořit skutečnou podobu neandertálců a pečlivě skládat dohromady střípky toho, jak jejich způsob života ovlivnil jejich tělesnou podobu. Jiný odborník pečlivě shromažďuje důkazy z neandertálských obydlí a dává dohromady možná vůbec nejranější formu písemné komunikace. Nové analýzy neandertálských pozůstatků odhalují ohromující techniky lovu, hluboký smysl pro péči a spiritualitu a společenskou strukturu mnohem důmyslnější, než jsme kdy považovali za možné. (Viasat)

rivah

Ve filmu se zjišťuje, že pozůstatky Neandrtálců mají 60.000 let a nejstarší nalezený podzemní útvar sestávající z uřezaných krápníků byl vytvořen před 170.000 lety. Neandrtálci byli schopni se křížit s lidmi a mají takřka totožnou DNA. A fůra dalších informací. ()

Arsenal83

Skutočný neandertálec nie je dokument o predsedovi Progresívneho Slovenska, ale reálna veda, ktorá nám na konci ukáže, ako tí neandertálci vlastne vyzerali. A zistíme, že mnohých takých neandertálcov sme už videli aj naživo. Napríklad v Chminanskych Jakubovanoch. ()