Při procházce lesem se dívky zmocní neviditelná zlovolná síla. Úřady vybudují kolem lesa ocelový plot. Později stejná síla zasáhne i další dívku a její rodinu. Nejprve ve snech a pak i ve skutečnosti. (mac000)

EdaS

Jeden z desítek obskurních tipů z mého oblíbeného Pure Cinema Podcastu. Velká škoda, že Vickers nikdy nic dalšího nenatočil, protože měl rozhodně talent pro atmosféru i vyprávění obrazem. 70% ()

topi

Úvodní scéna sice moc s dalším průběhem nesouvisí, ale rozhodně není na škodu. Potom se začne odvíjet příběh o tři roky později, ve kterém je cílovým objektem rodina, v jejímž centru mají hlavní úlohu předtuchy a podivné, všudypřítomné zlo. Víc bych k ději nerad prozradil, musím ale říci, že mě tenhle ztracený televizní snímek sakra připoutal k obrazovce. Pomaloučké plynutí, zdlouhavé kamerové hloubání a překrásná hudební orchestrace, střídající se s hutnými synťáky. Je potřeba si všímat sebemenšího detailu, potom do sebe všechno postupně zapadává, napětí graduje, nepříjemné pocity jsou cítit z každého dalšího záběru a posledních pár minut je naprosto strhujících, vyloženě par excellence! Snímek v sobě ukrývá tajemnou melancholickou atmosféru, těžko vysvětlit. A musím říct, že jsem sebou dvakrát nebo třikrát pořádně škubnul, lekačky naprosto nečekané! Je velká škoda, že režisér Vickers už potom nic dalšího nenatočil a The Appointment zůstal pouze jeho debutem. Jak je krásné objevovat takovéto zapadlé horůrky, než sledovat novodobé fušeřiny! ()

Goldbeater

Velmi jednoduchá mysteriózní premisa jako z epizody Twilight Zone, hodná tak čtyřicetiminutového kraťasu, je v tomto snímku natažená na zdlouhavou hodinu a půl. A těch několik efektivních hororových výjevů a jedna bizarně natočená autonehoda tu rozbředlost a stojatost děje bohužel nezachrání. [Sitges 2023] ()