Za snami až na Mars

Romantická sci-fi komédia sa odohráva v budúcnosti, keď je Mars osídlom a kolonizovaný elitou ľudstva. Dvaja nesúrodí vysokoškolskí študenti sa spoja a nastúpia do kozmického raketoplánu, aby sa vydali na červenú planétu za svojimi blízkymi. (HBO Max)

ESNYR

Až do "kapitoly" MARS, docela příjemný romantický film pro mladé a nebo mladší. Walt a Sophie jsou celkem příjemní a člověk jim to tak nějak přeje, dialogy nebolely, vtípky povedené a i ta linka s Marsem je docela v pohodě. Jenže po příletu to jde hodně dolů. Konec je prostě takový jak všichni čekají takže proč ne. Pobavilo mě jak ukázaly Waltovi že o něm celou dobu věděly :) "Dělejte že ho nevidíte" ..."Bože to je blb" ... "Všichni se tvařte že tu není" ... "On si snad myslí že je neviditelnej" ... Jak se ale začalo přesně v duchu romantických komedií tak trochu tlačit na závěr, tak to prostě nefungovalo. Hmm, hmm, budu hodnej a dám 3 za to že to alespoň není debilně trapné. ()

honajz2

Dokud se to odehrává na Zemi, je to celkem příjemná teenagerská komedie, která sice má hlavního hrdinu jak z dvojky Atomového gymnázia, ale i tak mě docela dokázala pobavit a příjemně navnadit na další vývin zápletky. Jenže po přesunu do lodi z toho vypadne tuctová teenagerská komedie, která je spíš trapná než vtipná a celá romantická sci-fi zápletka spojená s plněním nesplnitelných snů upadne do něčeho tak obyčejného a očekávatelného, že mě to postupem času stále více přestávalo bavit. A na Marsu už mi to přišlo tak zoufale vedené, že to u mě už definitivně ztratilo šanci na (aspoň) slabé tři hvězdy. Samozřejmě nechybí povinné plnění moderních témat, takže tu máme třeba lesbický pár, který se na lodi zasnoubí a pak už se ve filmu vůbec neobjeví, takže to tam rozhodně není přidané na sílu, že... Ale tak jako tak to je jako celek dost podprůměrné a zajímavých scén či hlášek se tam najde minimum, takže dneska už potřetí budu muset dát dvě hvězdy. Holt jsem nepoučitelný, co se týče sci-fi natočených vyloženě pro streamovací platformy. Skoro vždycky jsou špatné a stejně mě vždycky nějaká další zláká, abych se na ni někdy podíval... Btw, je celkem vtipné, jak moc se to snaží echt průměrně smýšlejícího hlavního hrdinu ukázat jako zároveň velkého snílka a někoho, kdo si zaslouží splnění svých snů a obdivu ostatních jen tak, protože existuje, aby to ten film ke konci skutečně s ním udělal i přímo v tom filmu. Teď si nejsem jistý, jestli jsem to napsal dostatečně srozumitelně, ale je to zajímavý paradox. 2* ()

Sundance.cz

Oujé, tak to byla jízda, tedy let na Mars. Pár vtipných hlášek střídá pár trapných, pro mě nesympatiční herci, především kapitánka vesmírné lodi...a nemůžu si pomoc, hlava Lany Condor mi připomíná menší meloun. Objeví se pár hezkých obrázků z vesmíru, ale jinak mi přijde, že film je především pro teenagegirls, které si při tom cvrknou do kalhotek. 40 % (**) ()

Marze

Cinanka Sophie s americkym troubou Waltem, to je zrejme romantika po americku. Zadne dialogy nejsou zapamatovatelne, ale Condorova a Sprouse hraji sve role tak vazne, ze si nemuzete pomoct. Zadna romanticka komedie zasazena do vesmirneho prostoru nemuze byt tak obycejna, jako tahle. Winterbauer se snazi rezirovat s lehkosti a hravosti a oba hrdinove si uzivaji dobrodruzstvi a divak reflexi lidskych rozhodnuti. Pobavily me nektere nekorektni  jazykove vtipy jako "jsem pripravena jit nakoupit kdykoli chces",  "kdyz se s ni vyspim, vim ze mi potom bude dluzna" ci povolani "key assistant". ()

Lenka.Vilka

Film splnil všechno, co slíbil...v roce 2022. Schéma je stále stejné, pouze trasu NY-L.A. vyměnila trasa Země-Mars. Ale bavila jsem se. Na každou lásku dvou krásných mladých lidí se kouká vždycky dobře. Navíc to bylo strašně milý. Všem klukům trilogii jsem neviděla, protože jsem nedočetla knihu, ale Lana Condor byla prostě roztomilá, tak zkusím nakonec alespoň filmy  :) ()