Bez přestání

Zkorumpovaný policajt při zametání stop po nehodě zajde až do extrému. Kvůli výhrůžkám od záhadného svědka se mu pak ale začne rozpadat život pod rukama. (Netflix)

papadoce

Francúzi to natočili ako prví a až potom Japonci, ale ja som to videl v opačnom garde. Smutné na tom je, že v deji ani v jednotlivých scénach neurobili nejaké prevratné zmeny. V podstate to bolo úplne totožné až na pár detailov. A to som sa neskôr dočítal, že presne to isté, dokonca už v roku 2014, natočili Kórejci. Fakt je nutné natočiť za 9 rokov ten istý film trikrát? No, ja som videl iba frantíkov a japončíkov a teda budem porovnávať ich. V prvom rade je tu výrazný rozdiel po hereckej stránke. Tu sa normálne, že aj hralo, na rozdiel od snímku Hard days. Scény, ktoré mali byť na mierne odľahčenie nevyzneli vôbec trápne, čo sa teda Japoncom rozhodne stalo. Boli iba proste ľahšie, ale len okrajovo úsmevné, no rozhodne nie vtipné, či dokonca trápne. Už len tieto fakty zaručujú, že musím hodnotiť aspoň o hviezdu vyššie. Policajti mi v niektorých scénach prišli ako retardovaní. Ale je možné, že takí sú aj v skutočnosti 😁. Inak, kto nevidel žiadnu z verzií, tak ho príbeh môže celkom zaujať, má určite čo do seba a ak môžem odporučiť z tých dvoch videných, vyberte si francúzsku. Výsluch v práčovni bol originálny. Fajné to bolo. “Svet sa ľudskej morálke smeje. Poctiví umierajú navzdory svojej poctivosti. A zlí prežívajú, pretože sú zlí. Škoda, ale overiteľné.” ()

Heywood

Simon Abkarian hraje ty padouchy přímo učebnicově. Překvapivě dobré s morálním koncem, protože malý korupčník je trestán během doby a nakonec si nějakou tu odměnu zaslouží, protože jeho zásluha na likvidaci mnohem horších padouchů je nakonec nesporná. Film o pár hercích a několika lokacích za pár euro vydal slušnou porci kriminálního děje. Sice tam chybí doslova hromada vysvětlení a logika dostala na frak, ale stejně to má 55% ()

BOURQUE

Zápletka banálna, tvorcovia sa však snažia udržať ilúziu komplexnejšieho príbehu. Prvá polovica zvládnutá pomerne dobre, druhá však už nevie tak prekvapiť (až na jeden moment nevie už vybalansovať diváka z jeho komfortnej zóny). Franck Gastambide je vo svojej roli viac-menej v pohode. Vo svojom žánru taká malá jednohubka. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Malarkey

Hlavní postava filmu, kterou hraje pro mě neznámý Franck Gastambide v první části filmu zažívá řadu vtipných situací (které vtipně vyznít asi úplně neměly) a je takový frajer, že naráží hřebíky do rakve loktem. Takovou sílu by mu v první části filmu mohl kdekdo závidět. Druhej poločas ale od protivníka dostává strašnýho čouda, že i když je akce poměrně obstejně natočená, hrozně se Vám zprotiví. A vydrží to až do samotného závěru. ()

Morholt

Korejský originál neznám, takže nedokážu porovnat, ale podobný film bych si představoval ve zběsilém, místy klipovitém tempu. Jenže tempo film nemá. A nemá ani akci. Jen něco, co se k ní trochu blíží. Jediné, čím se film může pochlubit, je celkme kvalitní obsazení, relativně slušná technická stránka a jedna zábavná scéna, vek které se hlavní hrdina snaží ukrýt mrtvolu. To mě rozesmálo, byť si nejsem jist, jestli to byl filmařský záměr. Ale to je sakra málo. 30% ()