V létě před nástupem na vysokou potkává svědomitá Auden tajemného Eliho. A právě s ním začne noc co noc naplno prožívat bezstarostné mládí, které jí tolik chybělo. (Netflix)

MickeyStuma

Prázdninová teenagerovská romance do filmu zpracovaná na základě knihy literární autorky Sarah Dessen, která je na příběhy o dospívajících lidech přímo zaměřená. A protože za produkcí stojí Netflix, hned na začátku je naservírován typický netflixovský svět LGBT… a BLM Lebensborn, takže se dozvíme, že hlavní postava příběhu si není jistá, jestli je či není lesba, a že se bílý kluk rozešel s černou holkou, která stále projevuje žárlivost, když ho vidí s nějakou bílou dívkou. A to je za celý film vše. Děj to nikam neposouvá, ale být to tu dle daného kodexu prostě musí, že? Svou rozpačitostí, rozjuchaností a jednoho klišé vedle druhého se jinak snímek hodně přibližuje k tradiční tvorbě Disney studia. Jedná se plně o dívčí film, takže „holčičímu´ chování porozumí snad jen ony. Celé je to o dospívající Auden, která vcelku krkolomně hledá své místo v životě, ale paradoxně dokáže kritizovat svého, jinak rozvedeného, otce, a říkat mu, co v partnerském vztahu dělá špatně. Ne, logiku v tom hledat není třeba. Dospívající lidé se svým způsobem vlastně skutečně tak chovají. O každém ví všechno, ale sami sobě si poradit nedokáží. Snímek má tedy svou zvláštní dospívající atmosféru, který je tak mířen jen pro svou pubertální diváckou základnu a to skutečně jen pro tu dívčí. Nikdo další všechny ty podivnosti hraničící až se zoufalou trapností nijak rozumně neuchopí. Děj příběhu v oblasti diváckého zájmu tak každou další minutou dost ztrácí, neboť nemá co dalšího nabídnout a jen se potácí v dějové beznadějnosti. Zkrátka a dobře, nic než zosobněná nuda. Holka se na prázdninách u svého otce poprvé zamilovala. Ale co s tím, když tomu chybí patřičná a  hloubka postavy jsou nevýrazné. Nic. ()

BOURQUE

Knižnú predlohu od Sarah Dessen bohužiaľ nepoznám, takže filmové spracovanie daného príbehu neviem posúdiť. Z hľadiska filmu sa jedná o klasickú letnú romanťárnu. Slečna, ktorá pred nástupom na univerzitu si chce trochu vylepšiť, spozná mladého chalana, ktorý je pre ňu sympatický od prvého momentu. Ostatné už skúsený divák dá dohromady. Príbehovo, herecky, prípadne vizuálne sa nejedná o žiadny „prekvapivý“ film. Trochu lepšie vyváženie času a hlbšie zachytenie osobnosti postáv by pomohli. Emma Pasarow hrá jednoducho a sympaticky. P.S.: Krátky, improvizovaný tanec na Get Busy od Seana Paula je najväčší vizuálny highlight filmu. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

oveckaoa

Od scénáristky Všem klukům a všem klukům 2. Tuctová holka nastoupí během prázdnin po střední škole v obchodu s oblečením co vlastní rodiče. Jelikož se jí rozvedly kdysi rodiče tak se nechce moc vybavovat a není moc sdružovací pak tam narazí na kluka co mu umřel kamarád a od té doby taky není moc sdružovací a dají se dohromady. Bohužel je to takové průměrné a ani ta romantika nefunguje jelikož se začnou líbat zhruba půl hodinu před koncem. Bohužel je to hodně dlouhé a nudné do toho se tam řeší krize ve vztahu jejich rodičů  a to takovým způsobem, že se otci vynadá, že je neschopný a mu to nevadí.  Jo a mimochodem vyčítala otci, že ji nenaučil jezdit na kole a pak místo , aby se to chtěla od něj naučit tak řekne své kamarádce tak kdo je tady teda pokrytec? 40 procent za ty šaty co měla na konci a, že měla konečně rozpuštěné vlasy. ()

VeeDee

Asi se na to koukám jinýma očima než zbytek hodnotících. Mně to přišlo jako strašně milý film o jednom super létě s párem, mezi kterým to jiskřilo. Hlavní hrdinka se mi hrozně líbila, být chlap, asi se zamiluju. Já vím, bylo to klišé... "divná holka, která je ve skutečnosti úplně normální a navíc krásná, se spřátelí s těmi normálními a zamiluje se, přijde nějaká hádka a pak se usmíří a je tu happyend"... ale mě se na to prostě hezky kouká. A kéž by to bezstarostné mládí bylo zpátky. :-) ()

Aljak

Už podľa popisu z toho zaváňalo klišé, ale tak zo zvedavosti som sa na to pozrel. Atmosféra leta a mládežníckych zážitkov bola fajn, ale celý ten scenár bol úplne predvídateľný a jasný. Slušáčka Auden sa zrazu ocitne medzi rovesníkmi, do toho stretne tajomného chlapca, Eliho a je úplne očakávateľné, čo sa bude diať. A samozrejme, tak aj bolo... Dúfal som v milé prekvapenie, ale nevydalo. Aspoň tie postavy boli zaujímavé, no škoda, že ten predvídateľný dej nezachránili aspoň dialógy alebo niečo originálne. ()

• Scéna ve skateparku byla natočena v parku Ogden ve Wilmingtonu. (honzikk)