New Kung Fu Cult Master Ⅱ

• Čína Yi tian tu long ji zhi sheng huo xiong feng (viac)

Vavča

Začínáme, kde jsme skončili v příběhu super zbraní nebeského meče a dračí šavle. Zhang Wu Ji musí kromě likvidace a nepřátel hledat také ve svém srdci, která žena mu bude osudem. Druhý díl je na souboje ještě nabušenější, než první a výprava mi přijde v ještě větším měřítku (včetně námořního boje). Příběhová linka se krásně větví a kompletuje, film má emoce a nejen souboje pro souboje (jak to tak někdy bývá). Bradu jsem měl dole z různých choreografických neuvěřitelností a celkově takovou intenzitu a propracovanost soubojů už často nevidíte. Souboj vládní moci a bojových sekt vrcholí za velkolepého hudebního doprovodu, Lincoln Lo se v nápaditosti přímo překonává jako skladatel, symfonická hudba i tradiční nástroje, nebo metalový spodek (uff uff, centrum rozkoše vnitřního ucha bylo dočase přetíženo:) Navíc Janice Man krásně hraje svůj part mongolské princezny Man Man, která je nejen mocichtivá, ale i chytrá. Raymond Lam zase válí stejně jako další herci. Mohl bych tady chrlit superlativy dál, ale proč? Nejlepší wuxia posledních 5 let. A zase, není to škoda, že omezení troglodyté co nám zde vládnou neumí dostat takový snímek do kin? Tyhle filmy patří na stříbrné plátno. Vy politické skety a pozéři, kde je ta podpora Hongkongu a Tchaj-wanu? ()

• Akční choreografii na filmu dělali Song Guangpeng, Cheng Dangwei a Yang Xiaofei. (Rominator)