Nepřekonatelný Jackie Chan tentokrát jako automechanik a skvělý řidič, který se po dokončení školy v Japonsku vrátí do Hongkongu, kde pracuje u policejního oddělení, které hledá a zabavuje nelegálně upravené vozy. Je nejen mistrem svého oboru, který je schopen odhalit každou závadu ve voze často pouhým poslechem, ale také skvělým řidičem, což dokáže například během jednoho z nočních zátahů, kdy pomůže policistům chytit nebezpečného závodníka a vraha přezdívaného Puma. Ten mu to rozhodně nemíní odpustit a poté, co uteče z vězení, se chce pomstít. S pomocí japonské mafie jakuzy zničí Jackiemu dům i dílnu a také unese obě jeho sestry se vzkazem, že je nevrátí živé, pokud Jackie neodjede do Japonska, kde by se s ním utkal v nebezpečném automobilovém závodě. To se však zdá nemožné, protože Jackieho vůz byl zničen společně s jeho dílnou. Naštěstí je tu mladá reportérka Amy Yip, která mu pomůže, ovšem jen proto, aby dosáhla svého cíle a mohla napsat senzační reportáž. Pomůže mu také s pátráním po únoscích a najde tu správnou stopu. Jackie se za únosci vydá a podaří se mu v souboji se značnou přesilou jednu ze sester zachránit. V kvalifikačním závodě se sice Jackiemu podaří dosáhnout potřebného času, jeho auto je však po kolizi zničeno a zdá se, že vše je ztraceno. (oficiálny text distribútora)

eraserhead666

Jackie je pořád stejně dobrej, tuším, že celkem dvě rvačky jsou fakt dost vychytané, obzvláště ta druhá, poměrně dlouhá, ale jinak mě rychlý auta a jejich závody vůbec neberou a i ten závěrečný závod postrádal jakoukoliv známku dramatična, či napětí. Čekal jsem alespoň závod v ulicích města, ale okruh? Už jsem to kdysi dvakrát vychytal v televizi, ale kvůli pozdní hodině začátku jsem u toho pokaždé usnul. Teď konečně vím, že jsem zase tak o nic nepřišel. Posledních tak 20 minut stojí fakt za prd (pokud vás teda nebaví rychlý auta). 2,5* a to jsem ještě dost štědrej, ale když ty rvačky byly tak dobrý. ()

becki_tu

Nebyl by to až tak špatný film, kdyby v průběhu nevykazoval tak strmý kvalitativní sešup. Úvod je fajn, první honička s tajemným řidičem přímo skvělá, ale akční sekvence s kontejnery a bitka v kasinu jsou nepřehledné a zbytečně natahované a finální závod je už v podstatě groteska, kterou tvůrci snad ani nemohli myslet vážně. ()

Xmilden

Slabší film z dílny Hongkongského fenoménu Jackie Chan. Postava Alfreda (v titulcích Foh a některé postavy v průběhu filmu dokonce obligátně nazývají hlavního hrdinu Jackiem) pracuje jako automechanik, ovládá skvěle bojové umění a řídí závodní auta tak, že by se za to nemusel stydět ani Vin Diesel. Některé záblesky do filmu jakoby ani nepatřily, děj je prostinký ale bitky nám to vynahradí, aby taky ne, když se na jejich choreografii podílel jak jinak než Sammo Hung. Docela mě pobavily některé karamboly na okruhu, za takové by se nemusela stydět ani němá groteska. ()

bartias

Sympaťák Jackie Chan tentokrát méně kope kolem sebe a více jezdí v rychlých závodních autech. Prakticky žádné humorné scény a přemíra nezvykle vážných situací zaskočí. Závěrečná nenapínavá nuda v podobě závodu s vykonstruovaným zvratem zklame. Nad spodní hranici průměru tenhle film udržela jenom jeho herecká hvězda. ()

DaViD´82

Noční Hong Kong, vytuněné káry a Jackie Chan ve vážné poloze kung-fu mechanika z rodu mechaniků, který stylově nakope, vykope, zakope, podkope, prokope, okope a dokope vše co mu stojí v cestě. První polovina výtečná a typem akcí rozmanitá, druhá však po všech stránkách příliš blbá (tragický záporák) a přepísklá (ještě tragičtější několikaminutové zpomalovačky při soubojích a zrychlovačky při závodech). Což by možná až tak nevadilo, kdyby se to aspoň nebralo tak strašně vážně. ()

• Kvůli neustálému dešti nebyli filmaři schopni dokončit natáčení závodních scén v Japonsku a museli se přesunout na Malajský okruh Shah Alam Circuit. Tam však kvůli obavám malajské vlády museli závodní scény natáčet v malé rychlosti. (Raztubyl)
  • Natáčení probíhalo na několika závodních okruzích, včetně japonské dráhy Sendai Hi-Land Raceway a okruhu Batu Tiga v Shah Alam v Malajsii. (griph)
  • Ve Spojeném království film v roce 2004 v televizi sledoval 1 milion diváků, čímž se stal devátým nejsledovanějším cizojazyčným filmem roku v televizi (pod osmi dalšími hongkongskými akčními filmy). (griph)