Hajate no gotoku! - Season 1

(séria)
Promo
Japonsko, (2007–2008), 20 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Promo

Vavča

Hayate je v těžké životní situaci, pomůže mu však rozmazlená, náladová a hlavně nechutně bohatá Nagi, která ho zaměstná jako komorníka. Ano dojde k mnoha nedorozuměním, drsnému humoru fyzických gagů, ale i další postavy mají potenciál pobavit nejsou tam jen do počtu. Tygr Tama, komorník Klaus a služebná Maria, to jsou třešničky na dortu plném chutných postav. Z této série jsem nadšený. Komedie, kde si dělají srandu z typických anime klišéa seriálových postupů, cenzury, na paškál přijdou i normální série a filmy. Moje frekvence smíchu se zvyšovala skoro díl od dílů. Schytal to Knight Rider, Titanic mimo jiné. Z anime sérií byly narážky a parodie např. na NGE, CG, Gundam, InuYasha Kenshina, Ikkitousen, Mahou Sensei Negima, School Rumble, DragonBall, velmi nevybíravě to schytala mnohokrát Melancholy of Haruhi Suzumiya a otaku komunita obecně, ale veřtě mi pokud jste viděli mnoho klasických anime sérií a i ty novější, tento seriál si zamilujete a styl tohoto humoru, nemohu se dočkat druhé sezóny, jen ze skromnosti tomu nedám plný počet. Doopravdy by bylo zajímavé spočítat kolik všech možných sérií a filmů bylo narážkami do tohoto dílka zapojeno asi by to bylo vysoké číslo. Jen zamzrzí cenzura vypípávání důležitých slovních spojení, kdo je předem nepozná z kontextu, tak je neuhodne, ale na dvd tento nešvar bude napraven. ()

Subjektiv

Hayate nemá zrovna zodpovědné rodiče, otec je nezaměstnaný, protože se mu žádné povolání nezdá dost naplňující a maminka investuje všechny peníze jen do svých snů. Když Hayateho zadluží 150 miliony yenů, nezbývá, než se po oněch pěnězích poohlédnout. Po několika peripetiích Hayate zakotví jako sluha mladičké dámy Nagi... Hayate není zrovna dokonalý komediální seriál. Ne že bych se při jeho sledování vůbec nezasmál, to bych Hayatemu křivdil, nicméně frekvence smíchu byla o mnoho nižší oproti frekvenci pokusu o vtip. Na náladě mi nepřidával ani otravný hlas vypravěče, který komentoval každou hovadinu. Po desátém díle mi došla trpělivost, koukl jsem se ještě na díl 51., 52. a dost. Velmi slabé *** a to jsem možná shovívavý. ()

Hitman_47

O ději se tu rozpovídávat nebudu, jelikož to za a) udělali už lidi přede mnou a za b) fakt to nemá smysl, bo Hayate je over-the-top absurdní komediální seriál, ve kterém je možné úplně všechno ! Navíc, kde jinde funguje jako vypravěč Santa Claus? Kresba a animace je přesně taková, jakou byste si u tohodle 52 dílného seriálu plného humoru (a tak samo i výživného humoTu) představovali. Za mě rozhodně palec nahoru a hned jdu nakoukávat druhou sérku. Pokud neberete vše okolo sebe tak úplně vážně a rádi se zasmějete i úplnym nesmyslům, nad kterým intelektuálové jen kroutí hlavama (to protože jak všichni dobře víme, intelektuálové jsou lidé stylově uzavření, tudíž i dost omezení), tak vás Hayate chytne a nepustí ! ()