Quentin Blake: ilustrace mého života

(TV film)
  • Veľká Británia Quentin Blake: The Drawing of My Life

Portrét významného britského ilustrátora, sira Quentina Blakea, jehož obrázky znají dětští čtenáři oblíbených knížek Roalda Dahla po celém světě. Hřejivý vhled do specifického umění knižní ilustrace, která se v brzké době dočká v Londýně unikátního výstavního prostoru... Sir Quentin Blake ilustroval více než 500 knih. Spolupracoval s jedním z celosvětově nejpopulárnějších autorů literatury pro děti, Roaldem Dahlem, a jeho obrázky jsou tak díky překladovým edicím známé a oblíbené i v České republice a na Slovensku. Kresby, které působí jako by vznikaly bez sebemenšího úsilí, se líbí babičkám, rodičům i dětem. Ilustrace představuje řeč, které každý rozumí. Když se lidé na obrázky v knihách dívají, možná si nemyslí, že mají před sebou skutečné umění, ale ilustrace je přesto jako umění ovlivňuje. Dokument BBC je poctou nejen celoživotnímu výtvarnému úsilí, citlivosti a talentu Quentina Blakea, ale i zajímavým vhledem do specifického světa ilustrátorů. (Česká televize)

Anianna

Vůbec si nevzpomínám, kde jsem tyhle ilustrace poprvé viděla... Dnes si oživuji, že to byl určitě Quentin Blake. Má nezaměnitelnou kresbu. Až nyní jsem se o výtvarníkovi něco dověděla. A jsem tomu ráda, v ilustrativní tvorbě se moc neorientuju, ale on je fakt originální a měla bych si ho pamatovat. Velmi pěkný dokument. ()