Yellowstonský supervulkán

(TV film)
  • Veľká Británia Yellowstone: Super Volcanoes (viac)
Veľká Británia / USA, 2021, 84 min (Alternatívna 67 min, televízna verzia: 2x52 min)

Réžia:

Jobim Sampson

Shaun Dooley (rozprávač)

Jedenáct kilometrů pod Yellowstonem - nejslavnějším americkým národním parkem - se skrývá největší přírodní hrozba na světě. Pod povrchem bublá ohnivá příšera, která má moc způsobit celosvětový chaos - supervulkán. Jeho erupce by zabila miliony lidí, vyslala by toxický mrak přes celý americký kontinent a byla by největší hrozbou pro život na Zemi. Ale jak pravděpodobné je, že k erupci dojde, a jak by ovlivnila svět? V tomto výbušném dvoudílném dokumentu přední světoví vědci odhalí nebezpečí tohoto přírodního jevu. (Viasat)

Autogram

Jedno je isté, raz nás nejaký supervulkán zmetie zo sveta, možno to bude práve Yellowstone. Len nevieme zistiť, či to bude o 10 rokov alebo o 10000 rokov. Nie je nám to jedno, ale vedci na to nevedia dať odpoveď. Dokument je na svoju informačnú hodnotu trochu dlhý a dozvedel som sa veľmi málo. Informácie sú nahradené krásnymi obrázkami všetkého druhu, zo zeme, zo vzduchu, z vesmíru, animácie. Na takéto druhy dokumentov si akosi neviem zvyknúť. ()