Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

Dr.Marek

Moc milá pohádka pro dospělé, bodytalk mezi Vetchým a Geislerovou prostě funguje. Přehlídnu i ty trapné prezidentské proslovy a umělé vločky:) zajímavé, že se tu někteří pohoršují nad načančaným prostředím i příběhem, ale u Hollywoodských pohádek pro dospělé jim to nevadí. Geislerka se na prezidentku fakt hodí - je dostatečně drsná i jemná zároveň. ()

darius1706

Kolikrát jsem podobný námět už viděl, ať to byl už potulující se král po svém království v převleku, britský premiér, nebo třeba nakonec i vysněná česká prezidentka. Bohužel film byl pojatý více jako agitka, než jako cokoli jiného. A tak tu máme správňáckou ženu, která vždy dělá vše správně, dokonce se povedlo prosadit i do publika na tiskovku řadu menšin. Z Prahy se stalo město, jakým zcela jistě není, proč se to stylizovalo někam ke středomoří je mi trochu záhadou. Děj byl neskutečně pitomý, nudný, měl jsem opravdu problém to dokoukat. ()