Ako Fénix z popola

• Česko Jako Fénix z popela (viac)
USA, 2022, 2 h 28 min (Minutáž: 70–78 min)

Príbeh sleduje osobnú cestu Evan Rachel Wood ako obete domáceho násilia, ktorá sa postavila za práva ďalších týraných žien, ako je ona. (HBO Max)

kockodan

Učit se! Učit se! Učit se! Proč cituji tu kurvu Lenina? Protože Evan zde pro neznalé jmenuje spoustu důležitých pojmů a termínů, které každému kdo pochází z dysfunkční a emocionálně abúzivní rodiny, a problematiku a dynamiku narcisistických vztahů nezná, mohou snadno přeletět přes hlavu. Nejdříve si nastudujte narcissistic personality disorder, a to dopodrobna, a to vás dovede k tomu, proč jste k narcistům přitahování a proč si vás také vyhledávají! Evanin příběh je jak z čítanky o narcissistic abuse. Ona je přímo ukázkový příklad oběti na které se narcisisti zaměřují, a Manson je narcisistický psychopat par excellence! Pro mě je to až tak polopatické a všechny kroky které vedou k narcissistic abuse tak dokonale posloupně vyjmenované, že jsem po půlce prvního dílu sledování ukončil, jelikož o brandingu, pití krve a jiných sado-maso nechutnostech na kterých pasychopatický úchyl a emočně poničený narcísek Manson zjevně ujíždí se do detailu dozvídat nepotřebuji... Přesto velice důležitý a naučný dokument pro všechny mladé a nezkušené, ale i pro starší a nezkušené, a to bez rozdílu pohlaví! Ale jen samotné sledování dokumentárních filmů na toto téma podle mě nestačí, a dle mého názoru je nutné udělat si četbou a studiem o narcisismu jasno odkud pocházím, kde mám rezervy, zda jsem byl(a) emočně týrána rodinou (rodiči) a zda jsem tudíž snadný terč stát se obětí narcisistického predátora a jeho abúzu (který jak se Evanin dokument velice dobře zmiňuje, začíná love bombingem!), a pak si načíst a nasledovat co nejvíce informací o chování a motivacích narcisistů, tedy lidí s NPD (Narcissistic Personality Disorder)!!! Pro některé damaged lidi je to naprosto a životně důležité zorientovat se v tom, co se jim v životě děje a konečně pojmenovat věci pravými jmény, v tom je tento dokument myslím velice zásadní a naučný. Rising Phoenix je klasický příběh narcisistického predátora (Mason )a emočně poničené oběti z dysfunkční rodiny (Evan). To se děje a dělo kolem nás všude, a to nejen u hollyweidsrkých hvězd a hvězdiček. I přesto že jsem nedokoukal a protože vím jaké tyto setkání mívají konce, dávám poctivých 80%. ()

Arkagas1989

Ne pro každého je jméno Evan Rachel Wood známé, ale v momentě, kdy uvidíte její obličej a projev Vám pár filmů naskočí. Mě okamžitě naskočila jako královna v True Blood. Málokdo ví, že tahle žena žila ve svém náctiletém věku (18-21) tři roky po boku Marilyna Mansona. Mladá holka a 38 letý umělec, který ji brutálně psychicky i fyzicky zneužíval. Když se řekne Marilyn Manson, asi je nám všem jasné, že po tom, co předváděl a předvádí tenhle člověk na show, není úplně psychicky v pohodě. Drogy, alkohol, sláva a moc udělají hodně. Ale nikdy Vám nedávají právo jakkoliv týrat někoho z Vašeho okolí.  Evan byla držena doma po výhružkami, bitá bičem SS, protože je původem Židovka, byl na ní spáchán krevní pakt, sledováno bylo celé její okolí. Nechyběly výhružky smrtí, bití, svazování, znásilňování, podávání omamných látek, odstřihnutí od rodiny atd.. Ta holka si prošla peklem. A po letech zjistila, že nebyla jediná a rozhodla se s tím něco udělat.  Nehledejte za tímhle podobnost s Johnym a Amber, na které bylo od prvního okamžiku znát, o co jí jde. Emoce Evan a její kroky jsou opravdové. Už to, že se za ni postavili lidé, kteří s Marilynem spolupracovali na turné a znají jeho chování.  Nakonec šla Evan s celým svým příběhem a popisy brutálního mučení na veřejnost i se jménem a osoba Marilyna Mansona je v šetření FBI.  Brian Warner, svým civilním jménem byl v dětství týrán, zneuříván a  už dle svého chování, zpráv, výhrůžek a proslovů trpí mnoha psychickými poruchami a měl by se léčit. Člověk, který prohlásí, že Hitler byl první pořádnej rocker, uznává nacismus a vyžívá se v utrpení by měl být pod dohledem.  Smutné je, že i přes tohle všechno je to umělec, který na sebe nabaluje masy svým vystupováním, hudbou a v neposlední řadě šokujícími show, kde jde mnohdy na podiu o prolévání krve a ukázání bolesti.  Tohle není metal, tohle je prostě šílenství ve své čisté formě.  Snadno se na to nekoukalo, ale vidět to je rozhodně dobré.  Moje hodnocení: 8/10 ()

Skeksis odpad!

Toto bolo zase čo?! Ďalšia Amber Heard? Aj sa na ňu podobá. Asi si myslela, že si stačí navliecť kostýmček a okuliare s falošnými sklami a ísť vyplakávať na súd, aby sa proste predvádzala a hrala na obeť. Proste si Manson zase narazil osemnástku, ktorá ani nechodila do školy. Vychovávanú iba v domácom prostredí strááášne vzdelanými komediantmi v podobe jej drbnutých rodičov. Že zažívala domáce násielie ako dieťa – rodičia po sebe vrieskali – no bóóóže, skúste sa prejsť po Slovensku v nedeľu poobede, tak by ste museli volať políciu pre domáce násilie do každej tretej domácnosti. Potom že ju zneužíval Manson. Jediný dôkaz, ktorý som tam videla, bolo vyrezané M, po ktorom jej zostala jazva. On urobil to isté na sebe s E – ako prvým písmenom jej mena. Ja mám takých jaziev z tínedžerského spokrvňovania doteraz plno. A ten klip? Nech sa nehrá, že nechcela piť absynt a naládovať sa drogami, nik ju nič nenútil robiť, rozhodne ju nimi neštopal. A že sa hrala v osemnástich – devätnástich rokoch na nejakú lolitku, to je tiež od veci. V takom veku už predsa nie je žiadna Lolita a má vedieť, čo robí. Keď ju to rodičia nenaučili, tak to nemá zhadzovať na Mansona. Či bol ten sex v klipe reálny, to sa už nik nedozvie, ale nevyzerá, že by ju tam znásilňoval. Potom sa rozhodne ísť s ním na koncertnú šnúru, kde do seba hádže chlast, kokaín, éčka, huby, LSD, lieky a bohviečo a potom sa čuduje, že zdemoloval zopár hotelových izieb. A čo, kurva, čakala???!!! Ďalej, nikde ju nedržal, ani nikoho z tých „obetí“ nezamykal, mohli kedykoľvek ísť preč. Že boli závislé a nechcelo sa im, ich problém. A keď konečne táto Ewan odišla: „Rezala som sa do zápästia, ale nešla mi krv, tak som sa čudovala.“ V prvom rade ani nevie ako sa zabiť keby skutočne chcela, čo je poľutovaniahodné, v druhom rade, nevidela som na jej zápästí nijaké jazvy (ktoré by mala mať, ak sa chcela zabiť, vertikálne, nie horizontálne, no nevidela som nijaké). „Prvý raz ma pobozkal muž.“ Ako keby bola panna:))) Predtým prcala s násťročnými, potom proste s Mansonom. Manson je proste magor, ktorý ani nevie, čo robí, ani si to podľa mňa nepamätá. Napriek tomu napísal celkom dobré texty a robí dobrú hudbu a koncerty, narozdiel od tejto Ewan R. W., ktorá je síce dobrá herečka, ale sama nič osobné nevytvorila, a ako sama hovorí, nemá osobnú identitu. Možno to ju serie. Tí jej rodičia sú fakt na hovno, čo ma mrzí. Keby ju Manson tak straáááášne týral, bola by s ním toľko rokov? A opustila ho, a znova sa nemu vrátila? No v každom prípade, ako som začínala s prirovnaním Amber & Johnny. Evan má oveľa viac talentu a zdá sa, že aj kus rozumu, a s Mansonom mala zrejme oveľa väčšie potiaže ako Amber s Johnnym.  No ja tejto Evan Rachel Wood proste neverím, nie vo všetkom, ale v tom, o čo jej ide, a čiastočne v tom, ako sa prezentuje. Akoby bola naivná lolitka, pritom, povedzme si na rovinu: kurvila sa s rockovou hviezdou. ()

M.i.k.e

až do dneška jsem nevěděl,že ERW měla cokoliv společného s Marylinem Mansonem a už vůbec ne to, že se k ní choval tak jak se choval.Anyway...všechna čest, že se ERW odhodlala vyjít s tímhle na světlo už vzhledem k tomu, jaký ohlas to vzbudí u různých individuí. Nějaké obviňování obětí v tomhle případě není na místě a upřímně ani moc neberu pochopení pro druhou stranu. Je sice celkem běžné, že se ze šikanovaných chlapců stane ještě něco mnohem horšího, nicméně jim to nedává právo na to se takhle chovat. Stejně tak mi přijde mimo říct, že ERW by měla mít v devatenácti tolik rozumu aby do něčeho takového nespadla. To by sice asi měla a v tomhle věku už nebyla dítě, nicméně když je proti někomu takovému takhle zdatný maniuplátor, věřím, že "podlehnutí" zase není takový problém. Samotný dokument lehce připomíná nedávné Allen vs. Farrow. Opět jde o jednostrannou výpověď oběti s tím, že druhá strana se vyjádřit odmítla. Rozdíl je nicméně v tom, že Phoenix Rising působí upřímně a neměl sem z něj dojem manipulace s divákem (u A vs. F sem ho měl dost často). Snad jen ten formát je celkem nešťastný. Dvě a půl hodiny mluvících hlav je navzdory vážnému tématu moc. Klidně by stačil plnokrevný devadesátiminutový dokument, který by přinesl mnohem silnější emoce a jeho vyznění by se vůbec nezměnilo...65% ()

zsn odpad!

Díky, Evan, teď MM miluji ještě víc. Každá, která si s takovou personou začne, musí počítat s tím, že život s umělcem jeho smýšlení není normální. Že sex bude násilný. Že svou duši prodala králi podsvětí. Takže sorry, holka, věděla si, do čeho jdeš a že jeho klipy jsou autentické a zvrhlost nehraná, za to všechna čest. Sex před kamerou mě absolutně nevytrhne, a to ani kdybych byla jí a ať mi nikdo neříká, že neexistují milostné scény, kde by opravdu herci nekopulovali. ()