Leonor nikdy nezemře

• Filipíny Leonor Will Never Die (viac)

Jaké by to bylo, potkat se s filmovými hrdiny našich fantazií? Postarší Leonor, někdejší scenáristka béčkových akčních filmů, jejíž hvězda už dávno vyhasla, upadne do kómatu poté, co jí na hlavě přistane sousedova televize. V její mysli však díky tomu ožije nedokončený příběh o ušlechtilém Ronwaldovi, jenž se rozhodne postavit zločineckému gangu. Celovečerní debut filipínské režisérky a kameramanky Martiky Ramirez Escobar osvěžujícím způsobem prolíná realitu s fantazií, vztahové drama s crazy komedií i cinefilní odkazy s filmovými stereotypy. Formálně pestrý, akcí a nadsázkou nabitý nezávislý film získal Zvláštní cenu poroty na festivalu Sundance. (MFF Karlovy Vary)

Jhershaw

Odešel jsem po 40 minutách, takže vlastně nevím, jestli snímek ve své druhé polovině zvládl naplnit ten zábavný potenciál, jež se od půlnočních filmů očekává. Nicméně první polovina těžce nudná, málo snoveho světa (aneb B-čkoveho akčnaku) a hodně povídání. ()

rakosabasta

Myslím, že kdyby zemřela… ideálně v prvních 15min… velmi by to filmu prospělo. Možná je to ale hrozně zábavný a dobře natočený film, jen se to nepotkalo s mým kontextem… ()

zelvicka. odpad!

Filipínský muž z Acapulca překvapivě mnohem mnohem méně zábavný, než jsem čekal. Slibované odkazy na filmové stereotypy spočívají v opakování pár hlášek furt dokola. Pár dobrých vtipů to fakt nezachrání. ()

Arsenal83

Stará aziatka na prelome sna a reality. Zmes filipínskeho folklóru a sociálneho posolstva, ktoré je nám na míle vzdialené. Kreatívne alebo skôr dadaistické? Skôr to druhé a nádych komédie tu okrem pár scénok aj v tom, že sa museli za tou kamerou riadne smiať, že čokoľvek do deja namiešajú, oni to na festivaloch predstavia ako umenie. ()

Yuri69

Otřesně špatné a to neuvěřitelně ubíjejícím způsobem. Z totálního dna film sbírá jen pár skutečně crazy momentů. [KVIFF 2022] ()

• Ako inšpiráciu na film si Martika Ramirez Escobar vzala vlastné skúsenosti zo života, kedy sa prezidentom Filipín stal niekdajší akčný hrdina Joseph Estrada a rovnako tak na prezidenta kandidoval iný známy herec Fernando Poe Jr. Escobar to považovala za absurdné a sama podobnú absurditu chcela pretaviť do filmu. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal na Filipínach od júla do septembra 2019. (Arsenal83)
  • The New York Times, ako aj magazíny The Atlantic and Vogue, na svojich stránkach písali, že tento film je jedným z najlepších, ktorý sa vysielal na festivale Sundance 2022. (Arsenal83)