Emesis

• Kanada Pussy Cake

*CARNIFEX*

Argentína dala svetu Maradonu, Messiho, Di Stefana a mnoho ďalších "stroskotancov" z hriska za poštou, no že by pravidelne ponúkla mimoriadne hororové zážitky, to sa teda príliš povedať nedá. No a toto? Toto je taká snaživá zomb-árna pre nenáročných, ktorá bez premysleného deja, občas poteší solídnym gore, pričom to je viac menej vrcholom a jediným úspechom "Emesis". Pokiaľ niekto rád cestuje po hororovom svete, pričom ho Argentína láka, odporúčam skôr: "Aterrados" či "Aparecidos". No a samozrejme nenormálnu, 14 minútovú short vymätačku: "Deus Irae". ()

Pitryx

No, mozek nechte vedle monitoru. A nevšímejte si ho. Protože on by rád alespoň trochu logiky nebo vysvětení. Prostě se jen dívejte a kochejte se velmi dobrými maskami a hektolitry krve. O zvratcích nemluvě. Celé je to však neučesané, takže to místy působí tak nějak divně. Jako kdyby scénárista netušil, co chce vůbec sdělit a tak téma raději opustí a věnuje se jinému. Našlo by se zde i pár nevyužitých prvků. Zatím u mne hodně nadprůměr, ale chce to vidět znova. Nu, stalo se a pochápal jsem toho na podruhé dost. Možná i všechno. Je fakt, že poprvé jsem se soutředi spíše na efekty a gore, takže děj šel drobátko mimo mne a nepostřehl jsem věci, kterých jsem si všiml až podruhé. Hodnocení ponechávám. ()

pornogrind

Na tenhle film jsem se poměrně těšil. Ikdyž je pravdou, že zombie hororům už moc neholduju. Dle ohlasů měl EMESIS nabídnout výživný gore. A to já rád. Tuze rád. Taky jsem věděl, že film nelze brát tak úplně vážně tudíž jsem k němu přistupoval s patřičným nadhledem. Logiku by u tohohle filmu mohl hledat jen blázen. Mozku jsem dal voraz a s chutí do toho. Hned začátek mi naznačil, že by to fakt mohl být dobrej úlet. Potom na scénu nastupuje dívčí kapela Pussy Cake a nutno dodat, že holky to jsou celkem pěkný ale jinak na zabití. A tahle dívčí kapela rázem pozná co je to být ve špatnej čas na špatným místě. Začíná jízda ve který hrajou prim hektolitry blitek, o něco míň krve a parádní gore. Pochválit musím i masky. EMESIS se taky snaží brnkat na strunu humoru ale tady to moc nevychází. Když to shrnu tak tenhle film nabídl všechno co by kvalitní splatter měl mít. Takže si stěžovat nemůžu. Ikdyž se přece jenom mírnýmu zklamání neubráním. Čekal jsem přece jenom svižnější tempo a o trochu víc gore. EMESIS je především pro  milovníky splatteru (což jsem i já), ostatní tohle docení jen stěží. Dobrých splatterů je v poslední době jako šafránu takže se přikláním ke slabším 4 hvězdám....PS: Pojem hlava na hlavě tady dostává úplně jinej význam :) ()

Rathalos

Nemozem si pomoct,ale mne sa tento argentinsky horor velmi pacil a aj ako zabava fungoval bezproblemov,nechutne,krvave,brutalne,plusom boli aj skvele masky i gore efekty,takmer vzdy sa nieco deje a s nudou to nema nic spolocne,no a co sa tyka nejakych minusov ci nelogickych veci,na to mozem je*at,taketo ulety mam rad...:⁠-⁠) ()

JASON_X

Amatérštiny často obhajuju a občas i subjektivně nadhodnocuju, zvlášť jedná-li se o mutanty, zombie, nebo podobné potvory. A furt opakuju, že mám rád nadšence do podobných žánrů a co si museli při natáčení užít srandy kopec. Ale teď si tak říkám, že by ti nadšenci měli i myslet na diváka, aby si i on něco té srandy užil. Tohle bylo ale spíš utrpení. Příšerná třesoucí se ruční kamera, nesympatické herecké osazenstvo, nezáživný a chaotický děj, příšerná zvuková stopa (kromě pár snesitelných poprockových songů). Nenapadá mě žádná významná polehčující okolnost... No možná ten začátek filmu, a pak hned střih na koncert, v té chvíli to ještě vypadalo slibně. Je sice vidět, že rejža nemá nouzi o nápady na bizarní zápletky a nějaké ty krvavé detaily, že má zkrátka nějakou konkrétní a propracovanou vizi toho svého brakového béčka, ale neumí tu vizi pořádně natočit. Kdyby to byl začátečník tak nekritizuju, tenhle chlápek se ovšem v branži motá přes dvacet let a není to příliš znát. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (pornogrind)
  • Simon (Amanda Nara) má na sobě tričko s nápisem „The Exploited“. Jedná se o skotskou punk rockovou kapelu. (pornogrind)