Veselí priatelia

• USA Smiling Friends

JamesSi

Tak už nám to vyšlo. Někteří to sice trochu over-hypeovali, ale i přesto to je velmi kreativní zábava od klasických Newground animátorů. Rozhodně je to v mé top 4 Adult Swim animovaných pořadů z posledních několika let (The Shivering Truth, Primal, Ballmastrz 9009). Vidíme spoustu animačních stylů od loutkové animace, přes rotoskopii a 3D až po live-action video. Jedna epizoda má parodii na pořady stylu Věřte Nevěřte, jiná očividně paroduje Pána Prstenů od Ralpha Bakshiho. Více mě asi bavili cyničtější vtipy než spíše random humor. Dostaneme i další cameo Mikea Stoklasy z RLM v poslední epizodě. Jsou tu i drsnější odkazy - (spoiler asi) třeba na stalkera Bjork. Nakonec však Smiling Friends přinesou úsměv a udělají svět lepším místem. Nebo ne? ()

dejvvis

smiling friends, poněkud neznámý animovaný seriál od adult swim. když jsem o něm slyšel poprvý tak jsem si říkal že to bude píčovina. a píčovina to byla, ale fakt dobře povedená píčovina! bože ten neortodoxní humor, já to tak zbožňuju. opravdu mi to zlepšilo den a skoro celou dobu jsem chytal záchvaty smíchu. tvůrci dokázali vytvořit svět, ve kterém se smích míchá s bizarností a šílenstvím, čímž vytváří jedinečnou atmosféru, která se odlišuje od klasických animovaných seriálů. je to zábava, která si zaslouží uznání za svou originalitu a odvahu, a která osloví fanoušky alternativního a surreálního humoru. dávám 95% celým srdcem doufám v 2. sérii ()

T-pack

Myslím si, že zbytek první série Smiling Friends zdatně pokračuje ve šlépějích pilotu, a v mnohém ho možná i předčí. Stále je to tak, že seriál nemá nejobjevnější přístup k náplni dílů v tom smyslu, že kdyby se vám podařilo každý díl shrnout do jednoho souvětí, nejsou Hadel s Cusackem asi jediní na planetě, kteří s nimi dokážou přijít. Jejich autorství se nicméně ukazuje v detailech, v jednotlivých momentech, a především pak v různorodosti postupů, kterými dosahují humoru. Přestože zde najdete přehršel hlášek a hlodů, které vás rozesmějí, tak se show nespoléhá jen na ně. Jsou to absurdnosti situací, gagy v pozadí, nečekané momenty, ale i variace ve stylu animace, které vás pobaví. Halloweenská epizoda je možná celkem vedle, jinak mají Smiling Friends ale téměř nekonečnou zásobu nezapomenutelných scén. Nikdy jsem navíc neměl pocit, že by si šli pro nucenej nebo levnej fór. Je to takový chaos bez servítek, a já ho chci vidět řádit dál. ()

scarfacer

Smiling friends umi svou praci opravdu dobre. Kazdy dil mi vykouzlil usmev a to je to o co jim jde. Tak nejak mi to prislo jako neco mezi South parkem a Mr. Pickles. Vysledek je opravdu originalni,chytlavy a casto vas necha zamyslet se nad tematy z jinych perspektiv. Super jizda, shlednuto cele najednou a doufam,ze se dockame pokracovani. ()

MnamBuchta

Nechápu, jak Adult swim dokáže tvořit pořád a pořád tak kvalitní a zábavné seriály. Smiling Friends je velice zábavný seriál o společnosti, která se snaží rozveselit lidi, ale někdy jim to úplně nevyjde, jak si přáli. Animace je jednoduchá ale velice líbivá, najdou se tu i scény kdy se kombinují různé druhy animace. Každý díl má okolo 10 minut, takže je to taková jednohubka, která vás zaručeně pobaví. Hlavní a vedlejší postavy mají výborně napsané charaktery a vždy chápete jejich reakce. Vřele doporučuji. 9/10 ()

• Kytarové sólo v závěrečné znělce je podle autora (Chris O'Neill) sestaveno z náhodných not, které „omylem“ utvořily použitelnou melodii. (fablefavorit)
  • Pilotní epizoda vyšla 1. 4. 2020. Produkce byla potvrzena o rok později. 1. série vyšla 10. 1. 2022 na kanálu Adult Swim. (paragonb)
  • Font závěrečných titulků měl původně být Comic Sans, ale tvůrcům se nepodařilo získat k užití práva. (Mikado.H)