Veselí priatelia

• USA Smiling Friends

Recenzie používateľa T-pack k tomuto seriálu (2)

Veselí priatelia (2020)

Myslím si, že zbytek první série Smiling Friends zdatně pokračuje ve šlépějích pilotu, a v mnohém ho možná i předčí. Stále je to tak, že seriál nemá nejobjevnější přístup k náplni dílů v tom smyslu, že kdyby se vám podařilo každý díl shrnout do jednoho souvětí, nejsou Hadel s Cusackem asi jediní na planetě, kteří s nimi dokážou přijít. Jejich autorství se nicméně ukazuje v detailech, v jednotlivých momentech, a především pak v různorodosti postupů, kterými dosahují humoru. Přestože zde najdete přehršel hlášek a hlodů, které vás rozesmějí, tak se show nespoléhá jen na ně. Jsou to absurdnosti situací, gagy v pozadí, nečekané momenty, ale i variace ve stylu animace, které vás pobaví. Halloweenská epizoda je možná celkem vedle, jinak mají Smiling Friends ale téměř nekonečnou zásobu nezapomenutelných scén. Nikdy jsem navíc neměl pocit, že by si šli pro nucenej nebo levnej fór. Je to takový chaos bez servítek, a já ho chci vidět řádit dál. ()

Desmond's Big Day Out (2020) (E01)

Tak pro začátek – určitě to není nejchytřejší věc, kterou jsem kdy viděl. Asi to bude znít trochu imbecilně, když navzdory tomu, že tahle věc končí ukřižováním hlavní postavy kvůli kousku sýra fialovou havětí zrodivše se z vaku rostoucího ve stěně kanceláře, řeknu, že je zápletka vlastně docela předvídatelná a postavy tu nejsou něco, na čem by tahle animovaná podivnost stála. Na druhou stranu se k sobě Cusack se Zachem jako tvůrci očividně výborně hodí, a jako pilot mě tahle věc nalákala na případný seriál mnohem lépe, než se to podařilo pilotnímu dílu třeba Ricka a Mortyho. Už jen pro ten smysl pro absurdní detail (chůze Desmondovy matky oproti chůzi Smiling Friends; jak Pimovi u dveří na zlomek sekundy vyroste na hlavě ten jediný vlas do dvojnásobné výšky; náhlý stereoskopický efekt u návštěvníků párty…) by mě zajímalo, jestli by to dokázalo být tak dekadentně zábavné třeba i při desáté epizodě. ()