Pôvodná televízna hra o krízových vzťahoch v roľníckej rodine. Príbeh úspešného otca a jeho syna, ktorému prvý krok v živote nevyšiel. Otec, predseda malého JRD, sa hanbí za svojho neúspešného syna, ktorý sa po nevydarených skúškach na vysokú školu začína spúšťať. Zaujme k nemu otcovsky nekompromisné, no láskyplné stanovisko a podarí sa mu docieliť, aby jeho jediný syn našiel optimálne a konštruktívne riešenie zdanlivo bezvýchodiskovej situácie. (RTVS)

javlapippi

"Radšej dobrý traktorista ako zlý profesor!" Otec predseda Pántik a nepodarený potomok Gogál budujú čoraz hustejšie medzigeneračné napätie, až sa nakoniec synátor zbalí, zavesí traktoristické remeslo na klinec a zdekuje sa z rodných lánov do zhýralých diskoték veľkomesta, nechajúc za sebou utrápenú mať Strniskovú. Rodinná dráma v podobe normalizovanej inscenácie, trochu družstevníčenia, trochu moralizovania, veľmi dobre zahraná, môže byť. PS: Zaujímalo by ma, či plagát Josefa Laufera na stene skoro každej mládežníckej izby inscenácií tej doby bol povinný. "Keby boli všetci ako tvoj syn, tak sa nechám preložiť do ošipárne." ()