Připoutejte se, začíná nejpotrhlejší vesmírné dobrodružství, které se kdy dostalo na obrazovku! Šílenství začíná, když na planetě Spaceball dojde vzduch a její vůdce chce ukrást atmosféru sousední mírumilovné planetě.
Když princezna Vespa, dcera vládce planety Druidia krále Rolanda uteče ze své svatby s posledním a zároveň nejnudnějším princem Váliem, unese ji i s jejím luxusním Mercedesem XS 3000 ďábelský zloduch Tmavá Helma. Zlí vládcové planety Spaceball v čele s prezidentem Škrobem totiž zničili všechen svůj životodárný kyslík a tak se chtějí zmocnit atmosféry z Druidie. Jenže Druidia je chráněna neproniknutelným elektromagnetickým štítem, jehož kód zná pouze král a toho chtějí únosem dcery vydírat. Ještěže sympatický obejda Lone Starr křižující známý vesmír se svým věrným nohsledem Blafem v prorezavělém Winnebagu dluží zločinci Pizzovi milion vesmírných dollarů, které jim král Roland s radostí za navrácení dcery a nepoškozeného Mercedesu zaplatí. (oficiálny text distribútora)

Krkavec

Když si uvědomíte, že parodie z roku 1987 je víc Star Wars než novodobé episody. Mel Brooks je prostě brilantní komik, který si nebere servítky a v téhle humorné jízdě cupuje na kusy kdejaký sci-fi trhák své doby (hlavně tedy Star Wars). Někdo nemusí suchý humor ocenit, ale zrovna já jsem se skvěle bavil. Ještě to bylo stále v dobách, kdy k humoru nikdy nepotřeboval oplzlosti a přehnané množství vulgarizmů. Za mě jedna z nejlepších parodií vůbec! ()

coulismoulis

Kurte, mate-li co. Naprosta klasika, ktera k nam na video rannych devadesatek navic prisla s tak blbe prelozenym dabingem, u ktereho tvurkyne*ci nemely*i ani paru, co prekladaji a co film paroduje, az to bylo snad vtipne na druhou (a paradoxne, dabing sam byl jinak docela kvalitni). ()

pitrisp

Určitě nejlepší Brooksův film. Helmut je super a udělat vesmírný smyk může napadnout jen Brookse... ovšem pozor na nový dabing na který se nedá dívat """" hnus!!!!!!!!! ()

Wlashack

Prostě klasika, až na to, že mě se zase líbí více dabing verze Války hvězd naruby ("Kosmíčí"). Druhá mi přišla o ničem. Nezaponutelné hlášky, gagy a vše co k parodii patří. Pro mne jako odpůrce SW modla. Dáme si pár minut přestávku, kuřte, máte-li co! ()

alyk.fake

Top parodie od brookse!! tenhle kousek a divoka sedla jsou neskutečně brutální, rick moranis jako Dark Helmet je užásný! takže De Švorc přátelé!!! ()

JonKl

Pokud přečtete tento text, nepotřebujete brýle. P.S.: Tu loď na začátku bych ještě tak o 2 minuty prodloužil!!! :-) ()

Fixa

Na svojí dobu, poměrně slušně povedená parodie. Smál jsem se, ale také jsem se nudil. Prostě vtipný film s hluchými místy... ()

SonyOne

Neviem ako v roku 1987, ale v roku 2010 je toto trápne určite aj v tej najvzdialenejšej galaxii a to paródie milujem. Ani sa nečudujem, že im Lucas povolil to natočiť, už vtedy určite vedel, aká hovadina vznikne. Až na pár vtipov (pár zn. dva) to bolo 89% času nudné a "nasilu". Škoda, Star Wars si naozaj zaslúžia oveľa lepšiu paródiu. ()

Majkee.S

Spousta velmi vtipných momentů, dost vtipů bylo trapných a z některých situací se dalo vytěžit daleko víc. Naštěstí vtipné momenty převažují nad těmi trapnými a herecké obsazení je příjemné, tudíž jde o povedenou parodii a pro fanoušky především Star Wars, ale i jiných sci-fi filmů, povinnost. ()

Spaceball1

Rozhodně se jedná o jednu z nejzdařilejších sci-fi parodií, zejména v kontrastu s (byť ne všudypřítomnou) závažností Hvězdných válek. Od "zdžemování" k oddávajícímu prošpikováno neskutečným množstvím toho nejlepšího z Brooksova humoru, který, uznávám, ne každého nadchne. Pokud ale ano, máte vyhráno. Vetřelec s kloboučkem je už jen třešničkou... ()

luukaas

Komedie mého dětství. Star Wars, nikdy nebyly tak vtipné i když místo to trošku drhne, ale nic není dokonalé. 4* za snahu natočit komedii, která není doslovně stupidní. ()