Spare Me, Great Lord - Season 2

(séria)
Čína, (2023–2024), 4 h 54 min (Minutáž: 24–30 min)

Jeoffrey

První polovina byla rozhodně slabší, v podstatě se toho prvních šest dílů moc nedělo, a tak to celé musel táhnout hlavní hrdina, který si dělal srandu ze všech kolem, aby v rámci svých schopností opět sbíral body za veškeré negativní emoce. Kdyby hned v úvodu nebyla vzpomenutá povedená bojová scéna z první série, tak bych nejspíš během první půlky i tápal nad tím, co je vlastně silou tohohle seriálu, kromě docela povedeného humoru. Naštěstí v druhé polovině opět nastupuje průzkum ruin, které jsou tentokrát ve formě nebezpečné džungle plné všemožné fauny a flory, která vás chce sežrat a zabít. A kromě toho tu jsou samozřejmě zahraniční špióni, kteří se mezi zdejší dobrodruhy vetřeli a které je pro dobro vlasti třeba zastavit (ano, čínský seriál…). A tak dochází konečně na hromadu soubojů, kde se většinou střídají skvostné záběry a sekvence s dalšími, které pořád dokazují, že čínští animátoři stále mají prostor pro zlepšení. Ovšem i tak je všechny ty souboje většinou radost sledovat, má to barevnost, má to údernost, rychlé tempo, sice je to občas trošku nepřehledné (hlavně finální souboj s jistým červeným duchem), ale dojem to nějak výrazně nekazí – zkrátka já si tu akci užil. Co bylo i tentokrát bezchybné, byla hudba, opět velmi dobře zvolená, výrazná – zkrátka přesně taková, aby podtrhla atmosféru a zvedla dojem ještě o kousek výš. Také mi tu sedla většina vtipů, i když některé byly hodně pitomé a často jsem se vlastně jen bavil s hrdinou na úkor dalších postav, ale zkrátka mi přišlo, že scénáristé mají smysl pro humor a psaní dialogů si užívali. Co bych seriálu vytkl? Pořád mě plně nechytil svým příběhem. Taková ta zvědavost, co bude dál, se ani zde nedostavila. Stejně tak pro mě emoce fungovaly tak napůl, sice už konečně začínám plně vnímat milou sourozeneckou dynamiku mezi ústřední dvojicí, ale to je tak všechno – zkrátka momentů, kdy jsem něco silnějšího cítil tu opět moc nebylo. Ve výsledku mě druhá série pořád relativně bavila, možná i o trošku víc jak série první, ale to vše hlavně díky druhé půlce. 6,9/10 ()