Amerického prezidenta, kterému povážlivě klesá popularita přemluví, aby jí zvýšil tím, že začne studenou vojnu proti Kanadě. V reklamní kampani udělá vše pro to, aby poštval Američany proti Kanaďanům. Šerif Bud a skupina místních přívrženců se rozhodnou, že vezmou věci do vlastních rukou a překročí hranici. No a kdo jiný by začal vojnu proti Kanadě lépe, než skupina kanadských herců a hereček? (oficiálny text distribútora)

Joe321

Výborná satira. Moore si dělá srandu z USA (zbraně, politická nespokojenost, armáda) i Kanady (zdravotní systém, francouzština, přátelské způsoby). Spousta vtipných scén a hlášek. Na Johna Candyho (jeho poslední role:() jako vždy radost pohledět, i na Alana Aldu. Často jsem se opravdu nahlas zasmál... "William Shatner, Michael J. Fox... všichni kanaďani, chodí mezi námi!", pálení cédéček Bryana Adamse, scéna s hnusným pivem na hokeji atd. Kdo má rád tyhle narážky, jak na USA, tak Kanadu, film si užije. -"Think of your children pledging allegiance to the maple leaf. Mayonnaise on everything. Winter 11 months of the year. Anne Murray... all day, every day." ()

Gemini

Můžete hádat kde se v hlavách pološílených tvůrců South Parku vzal nápad na válku s Kanadou v Pekle Na Zemi:)) Parodující odkazy sahají (kromě poněkud tristních obrazů americké inteligence;)) i k takovým legendám jakými jsou Spielbergova Blízká Setkání Třetího Druhu:) A jak už podotýká Trellíno, jde o poslední film Johna Candyho. A tím jakákoliv výjimečnost Kanadské Slaniny končí...což ovšem neznamená, že se u ní nepobavíte. Na jedno pokoukání dobrá volba. ()

dobytek

Je to skvělá komedie, kde exceluje zejména John Candy (Kanaďan) v roli nehoráznýho americkýho burana, kterej Kanadu nenávidí a Alan Alda v roli poněkud zmatenýho prezidenta USA. Michael Moore si z američanů udělal docela slušnou prdel. Zajímalo by mě, jestli se američani u filmu smáli tak jako já. A nejlepší scéna? Když John Candy na hokeji řekne, že kanaďani maj hnusný pivo, celej stadion utichne, hráči přestanou hrát a strhne se hromadná bitka. Škoda jen toho, že ke konci film trochu ztrácí dech. Ale jinak je to celkově skvělá zábava. Zaráží mě hodnocení jenom 60%. Tenhle film by si zasloužil určitě dostat aspoň do "červených čísel". A jak už tady psal někdo přede mnou, je to poslední film Johna Candyho. Velká škoda, že toho nestihnul natočit víc. 80% ()

Jara.Cimrman.jr

"Zbývá jedna minuta a 50 sekund do totální destrukce. Přejeme vám hezký den." Americký zbrojní průmysl, zbraně v každé americké domácnosti, nacionalismus i americká ochrana míru napadáním jiných zemí si prostě říkali o zesměšnění. A ujala se ho ta nejméně loajální ovce z místního stáda - Michael Moore. Za mě to tedy mohlo být vtipnější, trefnější a více ujeté, ale ten dojatý pohled party amerických dobrodruhů z břehů uklizené Kanady do čoudící domoviny opravdu stál za to. A informaci, že celá Kanada se dá vypnout jediným vypínačem, určitě jednou výhodně zpeněžím. ()

Frajer42

Celkem příjemná komedie věrně mapující kulturní rysy několika světových velmocí. Trošku mě překvapuje, že je tento snímek poměrně málo známý. Současných 369 hodnotících je číslo vskutku neúměrné celkové porci zábavy. Určitě popularitě snímku nepřidává fakt, že se jedná o americký film, který je postaven na urážení zejména Američanů. Tohle oni neradi. Nicméně, ostatní tohle rádi. Mně se to celkem zamlouvalo. Film je plný všemožných hlášek a situací, které mi rozhodně úsměv na rtech několikrát vykouzlily. Viděl bych to minimálně na horní hranici třech kousků. ()

• Jedná se o poslední vydaný a dokončený film Johna Candyho. Herec zemřel během natáčení snímku Wagons East (1994). (SaNcHeZ_cz)