Kým Semir čaká na chodbe v nemocnici, kde operujú jeho zranenú tehotnú dcéru Danu, odvinie sa konečne v retrospektíve dej, ktorý bol doteraz zahalený rúškom tajomstva – predchádzajúca séria sa skončila tým, že Semir išiel do väzenia za spreneveru úradných peňazí, ktoré použil na to, aby dostal svoju matku z tureckého väzenia. Teraz sa dozvedáme, že vo väzení mu pomáhala dostať sa z depresií mladá psychologička Denise Wallbuschová. Po prepustení viedli Semirove prvé kroky na stanicu, ale prokurátorka Berlingová mu dá jasne najavo, že u polície skončil. Jednotka je v pohotovosti – bola unesená mladá žena a tajomný únosca zverejnil video, v ktorom sa vyhráža, že ju upáli ako čarodejnicu v okamihu, keď video nazbiera 1 000 kliknutí. Ukáže sa, že unesená žena je Denise. Nikto na svete nemôže v tej chvíli Semirovi zabrániť, aby sa do prípadu, hoci na vlastnú päsť, nevložil. Čoskoro sa ukáže, že polícia má čo do činenia s internetovou komunitou Legion, ktorá funguje na Darknete. Ide o frustrovaných mizogýnov, ktorí sa mstia ženám. Semir a Vicky sa čoskoro dostanú na stopu mladému taxikárovi Davidovi, ktorý Denise pravidelne vozil až do chvíle, keď sa na neho sťažovala, že jej robil neslušné návrhy. David má síce alibi, ale Semir a Vicky tušia, že je do prípadu nejako zapletený... (TV Markíza)

fabecc1222

Třetí samostatný film mi přišel z nové řady jako nejlepší. Bylo jen otázkou času, kdy se podobně laděná linka v Kobře objeví, když angažovali před časem jako nového parťáka ženu, tedy poprvé parťačku. Jako záporáky tak máme bandu psycho šovinistů, vylévajících si své mindráky na více či méně feministických ženách. Po minulém, velmi zdařilém díle zřejmě tvůrci usoudili, že jsou na tvůrčím a scénáristickém vrcholu a mohou se tak pouštět do ještě hutnějších vod. Bohužel, snaha o rádoby edukativnost se jim ale bortí pod rukama a vlivem těžce béčkových zvratů a logických děr tenhle díl nedosahuje kvalit toho předchozího. Plus už se opravdu těžce hledá jakékoliv logické napojení na Kobru jako součást dálniční policie. No, ale závěrečný happy-end pochopitelně rozněžní každého :) ()

bicekz

Flashbackový díl případu s únosem psycholožky Semira ve vězení. Čekal jsem zajímavější rozuzlení Semirova propuštění než jen jeden podpis papíru. Neuspokojilo mě ani vysvětlení rozvodu, že jejich děti ho nesměly vidět ve vězení - to má dávat smysl? Moc mě nezaujal ani případ. Ačkoliv námět není špatný a zněl strašně zajímavě, zpracování opět pokulhávalo. Příběh je opět strašně natahovaný a s akčními scénami a bouračkami se také šetřilo (dokonce jsme v tomto díle ani neviděli dálnici). Schválně jsem sledoval, kdy si začne Semir tykat s Viki. A bohužel ani v tomto se nedokázali moc zorientovat - začali si tykat na konci tohoto dílu, který byl časově první, ale v Nesmiřitelně (časově 2. film) si na začátku vykají. ()

mzss1

[100%] Neskutečně mě tento devadesátiminutový díl kobry 11 dostal do kolen! Zřejmě jsem to hodně prožíval, ale to téma bylo naprosto skvělé. Sekta, která vytvoří web zaměřující se na nenávist vůči ženám – to bylo konečně něco zajímavého, než sledovat zničená auta po desítkách apod. Navíc to bylo zajímavě točeno – přítomnost, kdy Semir sleduje se zděšením, jestli jeho těhotná dcera Dana přežije těžkou nehodu a do toho Semir vypráví své nové přítelkyni, jak byl ve vězení. Konečně jsem se dozvěděl jak se Semir dost z té basy. I ten Semirův vztah k té mladé psycholožce, která mu pomohla se z toho pekla tam dostat a dát mu naději. Právě proto si Semir vzal ten případ tak k srdci, když tu mladou psycholožku unesli. Vicky mi přirostla víc k srdci, stejně jako zbytek novějšího týmu centrály Kobry 11. Víc k tomu asi nenapíši. I konec mi přišel dost napínavý. Takže mě mrzí, že se těch dílů, resp. 90 minutových filmů bude točit už méně, ale alespoň se na to budu těšit. Přeci jen bych mého hrdinu z dětství Semira ještě párkrát rád viděl! ()

oldrixs

Tento díl nám konečně dovysvětlil, jak to bylo se Semirovým vězením a co bylo potom. Námětově příběh odehrávající se jako retrospektiva nebyl špatný, ba naopak ukazoval na velký probém, který je stále součástí společnosti i v 21. století. Scénáristicky se občas objevily nějaké trhliny, ale divák si odnesl silný a i smutný zážitek. Často se píše o tom, že příběhově se novější série nemůžou starším sériím vůbec rovnat, což je sice pravda, ale že by nebyly zajímavé, se říci nedá. 27. série je naopak velmi dobře natočená s tím, že by se v oblasti kamery mohla rovnat filmové tvorbě. A je skvělé, že tato epizoda měla nakonec přeci jen štastné vyústění ;) ()