Sídlisko na periférii Kolína nad Rýnom obhospodaruje gang srbských obchodníkov s drogami, bratov Miloša a Iva Savićovcov, ktorých sa Semir a Vicky už dlho márne snažia usvedčiť. Savićovci oficiálne dovážajú ovocie a zeleninu, v dodávkach však pašujú kokaín. V jednom z bytov na sídlisku majú centrálu, drogy tam šíria a miestni obyvatelia už stratili dôveru v políciu, ktorá proti Savićovcom nedokáže zasiahnuť. Po tom, čo malá Abbie upadla do kómy, keď zjedla prášok z vrecka nájdeného na detskom ihrisku, rozhodnú sa obyvatelia vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Strýko malej Abbie Tobias Cramm postrelí Iva Savića. Ten sa ocitne v rovnakej nemocnici ako Abbie. Tobias sa tam vracia, aby svoj čin dokonal – pokúsi sa bezmocného gangstra na lôžku udusiť vankúšom... (TV Markíza)

Sa.sa

Další super díl, který byl zatraceně drsný a dobrý... Jde vidět, že si to pořádně užívají a vychutnávají tuto sérii... No po těch letech si to zaslouží... No musím uznat, že ten konec byl zatraceně divoký a překvapivě natočen... No snad to dopadne tak jak má a "poslední" díl snad bude důstojný... I když tajně doufám, že Kobra přece jen bude pokračovat 🥰🥰🥰 ()

fabecc1222

Ty jo, ale že tvůrci dokážou ještě napnout svoje scénáristické svaly k takovému výkonu, to bych nečekal. Dokonce tomu i těch 5* hvězd napálim, ačkoliv v porovnání s klasickými, staršími TOP díly to neobstojí, ale v rámci moderní Kobry bych se to nebál označit jako jeden z nejlepších dílů. Čistějch 5* to asi není, pač s dálniční policií tenhle díl orpavdu nemá nic společného, ale to není v rámci moderní Kobry nic výjmečného. Jinak to ale tvůrci připravili velmi pěkně. Ať už po technické stránce v rámci úvodní honičky, ale pak dokonce v rámci děje. Sociální přesah, dvojí vrstva záporáků, to zas tak často v Kobře nevidíme. Plus hodně nečekaný zvrat v půlce dílu, kdy si divák říká, joooo, jasně, tenhle motiv pomsty za újmu v rodině známe, to jsme viděli v Kobře milionkrát, ale tady se to vyvrbí úplně jinak...Po delší době tak příjde reálný strach o postavy, který vrcholí dost nečekaným zvratem v samotném závěru. A jako bonus, je dokonce vysvětlen i odchod Hartmuta, to jsem popravdě ani nečekal, že se ho někdy dočkám. ()

bicekz

No, opět to není nejlepší film (ani díl) a vůbec se nedá porovnávat s pilotními filmy, které byly skoro ke všem sériím. A už vůbec se nevyrovná nejlepším dílům za doby Toma Kranicha. Ale zřejmě se musíme smířit s tím, že Kobra je už prostě jiná. Přesto tento díl nehodnotím vůbec špatně - nápad boje s domobranou a drogovými dealery v jejich čtvrti je něco nového a poměrně se povedlo i zpracování. Stejně by se to dalo ještě vypilovat. Chybí mi tam ty pořádné automobilové akce, jak dřív byly - jednak jich bylo více a hlavně se sešrotovalo i více aut. Ale chápu, že se šetří, kde může... Líbí se mi, že je Kobra zaměřená více i na život okolo případu - tzn. soukromý život policistů. ()

subic

Líbilo, líbilo. Velmi pěkný současný díl. Semir co rána, to mrtvej, tentokrát srbská mafie a dealeři drog na sídlišti, které vypadá tak nějak jako třeba Lískovec v Brně. A taky Semir bude děda, ale ještě před tím se to dost zkomplikuje, protože cestou do porodnice má dcera Dana a Ben vážnou nehodu. Tak uvidíme příště, jak to dopadne. A taky je tu krátká zmínka na Hartmuta, což byl zrzavý forensní technik a expert snad na všechno, tak prý si založil strart up a už nic nedělá. ()