Sametová revoluce nepřinesla jen politickou a ekonomickou svobodu. Druhou stranou mince byl nebývalý rozmach zločinu. Mnohé kriminální činy divokých devadesátek zůstaly i po více než třiceti letech nedořešeny nebo nesou pachuť podivného vyšetřování, ovlivněného mocnými kmotry a politiky. To, co se v tehdejším polosvětě událo, totiž ovlivňuje život i dnes. Nastal čas se za těmi nejzásadnějšími kauzami ohlédnout a po letech je důstojně uzavřít. Dokumentární seriál Polosvět představuje výsledky unikátního pátrání po kořenech vzniku českého organizovaného zločinu devadesátých let a zkoumá fenomény vývoje tehdejšího kriminálního podsvětí. Obsah tvoří nejzajímavější dobové kauzy a jejich hlavní aktéři. Propojení s dramatickým seriálem ČT Devadesátky umožňuje pochopení nebezpečné vlny vzrůstající polistopadové kriminality a má i preventivní funkci před nebezpečnými kriminálními jevy v soudobé  společnosti. (Česká televize)

Recenzie používateľa v.indruchova k tomuto seriálu (4)

Polosvět veksláků (2022) (E01)

Je dobré toto vidět z různých pohledů, vyjádření lidí co s vraždou měli co dočinění, z různých stran barikády.  Dobové fotky a nahrávky. Na tohle období by se nemělo zapomenout. ()

Polosvět světských (2022) (E02)

Jak cikánští kolotočáři k majetku přišli aneb Běla a další šmejdi. A jak karma konala z vlastních řad. Velký zvedlý prst nad rozcupování morálky s převlečením jiného kabátku a zřízení celé země. Je mi z toho zle, né z dokumentu ten je dobře natočenej, ale z těch lidí kteří se podíleli na podobných svinstvech. Tohle by měl vidět každej a kterej ví tak ať si to připomene. A hlavně ať si chytráci nechají své moudré řeči o tom že tohle by se za komunistu nestalo. Protože tohle dělali lidi kteří vyrostli v době před revolucí, tam se naučili morálce a "laskavosti k bližnímu svému" jen je pustili z řetězu. A nejhezči je že tihle lidi ještě volně chodí po naší zemičce, jen převlekly kabáty. Nepřišlo se na ně nebo jim to nikdo nedokázal. ()

Polosvět olejů smrti (2022) (E05)

Tento zasadní případ naší tehdejší historie jsem téměř neznala. Docvaklo mi kolik hajzlů té doby tady běhá a pořád pletichaří a nikdy nebyly potrestáni. TOhle by měl vidět každý. Na vysokých pozicích dělají že se nic neděje a ještě samy využívají situace. A pak si ty ksindly zvolíme za prezidenta. Výpovědi lidí kteří se podíleli na podvodech vraždách. /rozhovor s vrahem/ záběry z policejní korespondence také z roku 1999. zajímavý komentář Rakovnik- ()

Polosvět sexklubů (2022) (E06)

Už jen jak tento díl začíná mě ubezpečil že se nudit nebud. Jonák promlouvá z basy "Když máte jako nějakej řekněme bohatej duševní život tak netrpíte nikde, nepotřebujete prostor. A trpíte tím co si vlastně odpíráte. Kdysi jsem měl třiadvacet luxusních aut mě napočítali. A můžete jezdit jenom jedním." Viděla jsem devadesátky a teto dokument to skvěle doplňuje. Dost mě to zajímá, byla jsem v té době děcko a svět jsem znala uplně jinak. O "ikoně" té doby a jeho přátelých. A opět tu máme zradu a intriky jako v každém napínavém příběhu. ()