Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 3
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa WolfIssen k tomuto seriálu (35)

Nikaragua (2010) (S21)

Vyvedená série, hlavně tedy výběrem charakterů. Většina z nich jsou fajn soutěžící kromě Nyonky, která by potřebovala řádně proliskat, Dannyho, který, nechápu proč, se do této soutěže vůbec hlásil, nevýrazný Sash... jinak mě neoslovila ani Wendy, Alina, namachrovaný Shannon a nám neznámá "celebrita" Jimmy Johnson. Favorité: Marty, Jane, Benry. ()

Ostrov vykoupení (2011) (S22)

Co se týče "Robova kmene", musím fakt uznat jednu věc. Ačkoli jsem doteď Roba nemusel a měl jej jen za šťastného a namachrovného manipulátora, kterému každý povedeně zobal z ruky, dnes uznávám, že je to skvělý hráč jak po fyzické, tak po psychické i sociální stránce. Ten kmen i vítězství patřilo jednoznačně jemu. Skvělá série, v které byly otravné jen zamodlené kecy Mika a Matta. Od bývalého agenta FBI bych čekal lepší a zajímavější hru, než ze sebe dělat šaška a nechat se Robem vláčet až do finálové trojky. Jinak byl můj největší oblíbenec vousatý sympaťák Ralph. Ještě k Russelovi :-) Ten zloun a nejpodlejší hráč, za kterého byl v sérii Samoa a Heroes vs. Villains, už mu nějak přestal vycházet :-) Škoda... ()

Jižní Pacifik (2011) (S23)

I takoví soutěžící jako je John Cochran se můžou v Survivoru objevit... Docela chápu Ozzyho, že je z něho "na mašlu" :-) Tahat s sebou nemehlo, které umí pouze nosit dřevo na oheň a načnout kokos mačetou, kterou mu stejně mama zakázala používat osamotě, je vyčerpávající. Kdyby aspoň byl trochu chytrý nebo vtipný, ale nic z toho se nekoná. Do soutěže přijede bez jakékoli fyzické přípravy a navíc v růžové košili a červeném svetru. A chvástat se tím, že viděl všechny série soutěže? Je snad jediný nebo co? Toto je snad největší ostuda v historii Survivora. Překvapuje mě Coach :-) Že by ten chlap konečně dospěl? A co ty jeho zamodlené kecy, neodkoukal je jen od Russelova synovce? :-) Skrz naskrz zajímavá a napínavá série. Hlavně ta sekta, která se kolem Coache vytvořila, dá vskutku zabrat :-D :-D Oblíbenci: Ozzy, Jim. ()

Jeden svět (2012) (S24)

Série u které se zasmějete i zčervenáte vztekem. Hodně jsem si oblíbil trojici Tarzan, Troyzan a Leif. Troyzanovi nejde nefandit. Na druhou stranu při sledování soutěžících jako je brutální teplouš Colton a typická mrcha Alicia je člověku na zvracení... Nicméně i takoví hráči dostatečně okoření sérii :-) ()

Filipíny (2012) (S25)

Velký návrat Michaela Skupina. KONEČNĚ !!! Ve skvělé kondici se vrací můj největší oblíbenec z 2. série Austrálie. Zdatně mu při tom sekunduje Jonathan, Malcolm a Denise. Připadá mi, že nemastných a neslaných řad Survivora (jako je třeba Guatemala) jsme se nadobro zbavili. Jen tak dál. ()

Caramoan (2013) (S26)

Vcelku šokující řada plná zvratů a nečekaných situací a to doslova do posledního dílu. Mariňák Shamar zklamal, povaleč a lenoch, nic jiného neukázal... Škoda sympaťáka Erika, takový konec si určitě nezasloužil. Namachrovaný spratek Brandon si naopak takový konec zasloužil :-) Phillip stále podivín, ale líbí se mi jeho rozhled a hlášky (Stealth team) :-D Sympaťák č. 2 určitě vousatý Matt. Cochran hodně překvapil, když se z blba a nemehla stal kvalitním hráčem, kterému člověk to vítězství i rád přeje. Oblíbenci: Malcolm, Reynold, Eddie a bezesporu nejkrásnější Asiatka na světě Brenda :-* :-* :-* ()

Krev není voda (2013) (S27)

Oblíbenci: Brad, John, Hayden, Rupert, Monica, Vytas ()

Cagayan (2014) (S28)

Právě soutěžící jako je Tony a Spencer jsou předurčení a tudíž si nejvíce zaslouží vyhrát tuto soutěž. Skvělá hra, výborná série. Oblíbenci: Tony, Spencer, Woo, Cliff. ()

San Juan del Sur – Blood vs. Water (2014) (S29)

Vcelku sympatičtí a schopní soutěžící, až na občasné bordelářství a nenažranost :-) Dokonce ani buzny Josh a Reed příliš neobtěžovali. Jedna z lepších sérií. Oblíbenci: Keith, Wes. Jon hrál taky dobře, ale jeho touha po prachách a výhře ho nakonec vyřadila, neměl se chovat, jakoby už seděl ve finálové trojce a se 100 % šancí to celé vyhrát. ()

Worlds Apart (2015) (S30)

Opět jedna z nejlepších sérií. Jde v ní o rozmanitost hráčů, navíc nezažijete ani jednu nudnou epizodu či moment. Spousta akce, fajn odměny, intriky, hádky, strategie, nečekané kmenové rady i sranda. Nejlepší image: Dan :-) Kdosi tam řekl, že je to Potterovský dědek, opravdu jeho vizáž by v těchto filmech zapadla :-) Rozmazlený machrující fracek: Rodney. Oblíbenci: Joe, Mike (škoda, že pánbíčkář). V podstatě šlo o zajímavou souhru i hru všech soutěžících. ()

Kaôh Rōng (2016) (S32)

Výborná série, určitě jedna z nejlepších a také prozatím ta nejdrsnější. Všichni si v podstatě zasloužili vyhrát, bojovali dobře. Oblíbenci: Michelle, Scott, Jason, Tai, Debbie, Caleb ()

Game Changers (2017) (S34)

Transexualismus - odporný výdobytek dnešní oplzlé doby, který snad nemá obdoby... I toto proniklo do Survivora v podobě Zekeho. Zapomněli nám ale říci, jestli Zeke byl kdysi "žena" nebo bude "žena". 3 buzny v jedné sérii je nadmíru. Hráči, na které jsem byl zvědavý vypadli víceméně v první polovině: Ozzy, Tony, Malcolm... Naštěstí zůstal Brad a Troyzan, kterým jsem přál vítězství. K mým oblíbencům taky patřila krásná Sierra. Výherkyně je přesnou ženskou kopií Eugena Toomse. Rozum mi zůstal stát nad obsazením dvojnásobné výherkyně, ušklebené nesympatické Sandry a černošky neschopné téměř jakéhokoli sportovnějšího pohybu, Cirie. ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

Skvělá řada s přímo brilantními hráči. Nebudu jmenovat, protože jich je opravdu nadprůměr oproti jiným řadám. Co se ukončení a finále týče, jistě vzbudilo spoustu debat a rozpaků, ale s tím nikdo nic nenaděláme. ()

Edge of Extinction (2019) (S38)

Kdyby nebylo Chrise, Joa a Devense, ta série by byla možná jednou z nejhorších doteď. Pozastavoval jsem se nad soutěžní fyzickou neohrabaností jinak sportovně vyhlížejícího Wardoga a totální mrtvolou a jedním z nejhorších hráčů - Keithem, to si udělali asi prdel, že ho vybrali :-) ()

Season 42 (2022) (S42)

Obsahuje spoiler: Obrovskou, ale ne jedinou vadou na kráse této série, je účast otravných přiteplených mužských děvek, především Haie a Romea - odpornost... Nejlepší hráči: Jonathan, Lindsay, Mike. Asi nejtrapnější scéna, moment, nebo chcete-li srdceryvný výstup v celém Survivoru od r. 2000, byla kmenová rada po vyloučení černošky Channtelle a černocha Rocksroye (kteří se jako první a druhý dostali do poroty) a následné patetické, sentimentální a rasistické žvásty Maryanne a Drei na této radě, ty kecy byly opravdu ubohé... I ten dobrák Probst civěl, co to melou :-) ()