Kto prežije

(relácia)
  • Česko Kdo přežije (viac)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2000

Réžia:

Don Roy King

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Amber Mariano, Richard Hatch, Judd Nelson, Kimmi Kappenberg, Rudy Boesch, Jenna Lewis, Sugar Kiper, Jenna Morasca, Jerri Manthey (viac)

Série(46)

Survivor je televizní reality show, která je v různých podobách vysílána v mnoha zemích na světě. Hlavním principem této soutěže je vysazení soutěžících na izolovaném místě v divočině, kde soupěří o různé odměny a hlavní výhru v hotovosti. V soutěži se využívá systému postupného vyřazování, kdy soutěžící hlasují proti dalšímu členu v kmeni dokud nezůstane poslední soutěžící, který kromě výhry získá i titul "Poslední trosečník" ("Sole Survivor"). Soutěž je také obrovským sociálním a psychologickým experimentem, kdy je možné pozorovat různé typy lidí, jak se k sobě navzájem chovají za různých okolností a v různých podmínkách. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Trixinka k tomuto seriálu (33)

Millennials vs Gen X (2016) (S33)

SPOILERY........Zajímavý cast, jen škoda, že někteří nadějní hráči odešli tak brzy - Michaela, Zeke. Sloučení dle mého přišlo zbytečně brzy, bylo by zajímavější nechat 3 kmeny delší dobu. Co se finálové trojky týče - jedním slovem děs. Za tu a vítěze musím odečíst jednu *. Tak ubrečeného vítěze jsme tu dlouho neměli - v podstatě to vyhrál svým soukromým příběhem, nic jiného celou soutěž nepředvedl. To už Ken a Hannah by byli přijatelnější, i když taky žádná sláva. Celkově se ovšem tato série řadí k těm povedeným, stále bylo na co se těšit a koukat - falešná imunita, dědičná výhoda, kmenové rady a podrazy...... ()

Game Changers (2017) (S34)

SPOILERY........Je mi do breku z toho, kam to až Survivor dotáhl. Po oznámení, že tato série bude s 20 top hráči, jsem se těšila na super hru. Ovšem Tony, JT, Troyzan, Brad, Debbie - to jako fakt??? Mé nadšení opadlo, ale pořád jsem měla radost z hráčů - Sandra, Cirie, Michaela, Zeke. Do toho pár exotů typu Tai, Jeff a máme partu komplet. No čert vem cast i opět lokalitu Fiji (ta bude i další sérii), hlavně když hra bude stát za to. No a průšvih byl na světě - totálně zkažený sestřih jednotlivých dílů, takže vůbec nemáte tucha co se vlastně děje a jednotlivá hlasování pak nedávají smysl; zbytečně moc výhod a imunit - takže nastal absurdní moment s vyloučení Cirie - už se těším na sérii kdy nebude koho vyloučit a všichni budou mít imunitu nebo výhodu :); kauza Jeff x Zeke; Jeff Probst a jeho Culpepper; finálová trojice - vítězka nejmenší zlo z těch tří..... Pro další sérii bych uvítala - old styl + více se věnovat dění v táboře - jako vzor bych uvedla např. Borneo; méně skrytých imunit a výhod - co zkusit žádné :); změnit lokalitu - to moře už se docela okoukává - pamatujete na Afriku, Austrálii, Amazonii, Čínu (myslím prostředí ne hru)... ..Oblíbenci - Cirie, Michaela, Jeff, Aubry; Neoblíbení - Brad, Troyzan, Debbie ()

Heroes vs. Healers vs. Hustlers (2017) (S35)

SPOILERY....... Tak už i legendární Survivor a Jeff Probst jdou do kytek. Tentokrát budu stručná - cast až na pár jedinců mizernej, pořád stejná lokalita a nudný moře, nesmyslně mnoho imunit/výhod. Zpočátku to byla velká nuda, po sloučení se to trochu zlepšilo, ale finále šlo opět do.....Vítězi Benovi jsem zpočátku držela palce, ke konci už byl ovšem dost arogantní a nesympatický - nezařadí se k oblíbeným vítězům ani u mě. Opravdu to už chce změnu - jak lokality (proč furt moře, ostrov), tak formátu hry - vybodnout se na imunity, výhody a podobný blbosti a vrátit se k počátkům Survivora. ()

Ghost Island (2018) (S36)

SPOILERY..........Série založená na omylech hráčů minulých. Fajn, dejme tomu dobrý nápad. Bohužel se to opět zvrhlo ve spoustu výhod, imunit, nevýhod a dalších dědičných nesmyslů. No prostě se asi už nedočkáme série old school (viz Borneo, Afrika...) jen s vyhranou imunitou a bez výhod, změny prostředí - moře ostrov, moře ostrov...a hle změna ostrov moře :), nebo starších typů soutěží - různé úkoly v táboře (viz Rupertův legendární plážový barák, stavění zázemí, signál SOS apod.). Cast celkem slušný, bylo na výběr komu fandit. Jako vždycky se našlo pár jedinců, kteří se tam dojeli asi jen opálit a hra šla jaksi mimo ně - např. Angela a Chelsea. V závěru mě nemile překvapil Sebastian a jeho nevydýchání vyřazení, to jsem od něj nečekala vzhledem k jeho postoji jak si hru užívá a hraje srdcem. S vítězem jsem tak nějak spokojená, i když jsem to více přála Domenickovi, už jen třeba za tu první epizodu, kdy se nebál ozvat a nesouhlasit s rozhodnutím Chrise. A jeho boj s Chrisem poté byl taky super. Celkově hodnotím se zavřeným okem 4* (reálně tak 3,5*), byla to jedna z těch lepších řad této soutěže, ale na top to pořád jaksi nemá. Ještě musím zmínit Reunion - vždycky se na něj těšila (hlavně u prvních řad), řešili se vždy zajímavé věci, byla to legrace, docházelo i k usmíření některých rivalů, vysvětlení některých věcí atd. V poslední době se tato část osekává na minimum (což mi přijde jako velká chyba), vrchol byl tento poslední, kdy se dostali ke slovu snad 3 trosečníci a pak zbytečná reklama na pořad (trapný) Kevina Harta. Oblíbenci - Wendell, Domenick, Laurel; Neoblíbení - Chris, Donathan, Sebastian, Bradley ()

David vs. Goliath (2018) (S37)

SPOILERY..........V celkovém pohledu povedená řada. Cast ušel, ovšem bez výraznější osobnosti s charismatem. Opět nastal klasický maglajz s výhodami, imunitami, deaktivátory - bez toho už asi neumí Survivor/Probst existovat. Co mě ale poněkud naštvalo, je vítěz - nezajímavý, jeho tahy byly náhodné, občas i úplně mimo. No přece nenechají vyhrát úspěšného scénáristu že :) Od začátku mi tak nějak bylo jasné, že vyhraje David a ne Goliáš. Finálová kmenovka o ničem, chce to se vrátit k starému modelu - každý z poroty jednu otázku a finalisti odpoví. Oceňuji návrat ke klasické verzi Reunion, minule to byl trapas. Oblíbenci - Mike, Christian, Davie; Neoblíbení - Angelina, Nick, Carl, Gabby ()

Edge of Extinction (2019) (S38)

SPOILERY..........Po prvním dílu mi bylo jasné, kam tato řada dospěje - vyhraje někdo, kdo projde Ostrovem vymření. A hle světe div se, ono ano. Bylo vcelku evidentní, že parta, která byla nějaký ten čas na tomto ostrově uzavřela jakousi dohodu a v případě, že bude někdo z nich ve finále, tak mu dají hlasy - např. taková Reem - letěla jako první, nikoho ze soutěžících z jiných kmenů vůbec neznala (Gavin, Julie), tak jak by pro ně mohla hlasovat že :) Těch failů bylo bohužel v této sérii zase hodně - pel mel imunit, výhod; mega porota (jen 2 účastníci mimo), vítěz se do hry jako takové zapojil minimálně, ale na konci klobouk dolů, takticky to zvládl - vzdát se imunity a vyzvat nej soupeře k rozdělávání ohně (další zavedená novinka, která mi k srdci nepřirostla), to se jen tak nevidí. Mimo Chrise stojí za zmínku snad ještě Rick, který i když byl řadu hlasování úplně mimo, byl pasován na favorita. Ostatní účastníci vypadali jako najatý kompars, aby se tam něco dělo - např. bývalý voják, kterého v soutěžích předčila malá dívka s Tourettem. Docela by mě zajímalo, co vede určité soutěžící k neustálým návratům do hry, když musí zákonitě vědět, že poletí jako první a budou z nich terče - Joe, Aubry, Kelley a David - hrajou furt stejně blbě, ale pořád tam lezou :D No jsem zvědavá na 39. řadu - Sandra a Rob (ach jo, jak já ho nemusím) jako rádci či co - tipuju, že to zase bude řada plná výhod, imunit a dalších zlepšováků, které se právě budou dostávat či vyhrávat u těchto dvou. Pevně doufám, že se příště povede nějaký zajímavý cast - poslední dobou jsou to samé dojáky - rychlá svatba kvůli hře, různé rodinné tragédie (snad v každé řadě rakovina), gay páreček musí být, no a nesmí chybět nějaký ten silný taťka od rodiny že :) Normální lidi v USA došli či co :D Celkově končí tato řada dost pod průměrem, a jsem zvědavá, jak se bude dál tento pořad vyvíjet. Oblíbenci - Rick (aspoň pobavil - falešné imunity + jeho vysílání), Chris, David ; Neoblíbení - všichni ostatní ()

Island of the Idols (2019) (S39)

SPOILERY.......... Budu stručná - jedna z nejhorších sérií v historii Survivor. Casting by i celkem ušel, kdyby tam nebyly podivné existence, které mě jen svoji přítomností neskutečně iritovaly a kazily mi dojem z celé řady (Karishma, Aaron, Noura). Určitým zlepšovákem měla být přítomnost Sandry a Roba a jejich úkoly (přínos těchto rádoby užitečných rad je značně diskutabilní) - no bohužel jak jsem tušila už při konci minulé série - opět pel mel výhod. imunit, anulátorů a dalších blbostí, které kazili hru. Jediné pozitivum vidím v tom, že jsem asi ve druhé epizodě tipla správně vítěze celé řady :) No a onen incident s Danem - ty dvě nány (Missy a Elizabeth), které tak pěkně podrazily Janet, bych vykopala z ostrova jedna dvě. Celá ta aféra byla jaksi divně podaná, chybělo mi vyjádření Dana k probíraným situacím. Dle různých informací, se v dřívějších řadách děly daleko horší věci, a takto daleko se vyhrotilo až teď... njn MeeToo dostihl už i soutěže, jako je Survivor :) Co říci závěrem - tuto řadu si už znovu nepustím, ráda na ni zapomenu, a těším se na 40 s vítězi. Oblíbenci - Jamal, Elaine, Janet a Tommy ; Neoblíbení - Karishma, Aaron, Noura, Missy a Elizabeth ()

Winners at War (2020) (S40)

SPOILERY.......... Strašně moc bych chtěla napsat, že to byla nejlepší řada. Bohužel nebyla. Co se výběru vítězů týče, chyběl mi tam Mike Holloway, John Cochran, Tom Westman, Chris Daugherty, Tina Wesson a hlavně Richard Hatch :) Ale i tak jsme měli slušný základ pro fakt best řadu. U některých mám pochybnosti, zda tam vůbec chtěli být, a zda jim produkce nezaplatila, aby se zúčastnili a byli tahákem pořadu. Zklamali mě především tito hráči - Sandra (má velká oblíbenkyně a královna) se nechá vyřadit takovou začátečnickou chybou jako vzdát se imunity, zúčastní se pouze jedné soutěže a furt sedí na lavičce, no ale oceňuji ten její závěrečný odchod do dějin Survivora; Amber a Parvati - tyto dvě dámy mě přišly znuděné, bez výraznějších herních momentů a zájmu; Rob - dost vyvyšovaný hráč, který dle mého vůbec neumí hrát a ve své vítězné řadě měl velké štěstí na mouly okolo (na Phillipa nezapomenu nikdy). Naopak někteří mě mile překvapili - Tony - měla jsem ho vždycky za machýrka a blbce (no prostě policajta) a hle byl docela v poho; Ben - v jeho řadě jsem mu fandila, pak ho nenáviděla ale po akci se Sarah je u mě opět v oblibě. K ostatním pár poznámek (ti co nejmenuji byli spíše dobrým komparsem :) ) - Natalie - sice skvělá na EoE, ale v soutěži (natož ve finále) už dle mého názoru neměla co dělat (přišla do rozjetého vlaku a bylo vidět, že je na rozdíl od svých soupeřů emočně nevycuclá); Adam - furt stejný blbec, Jeremy - pořád ho mám ráda :), Ethan a Yul - aspoň dojali svými příběhy. K průběhu hry - bohužel, jak jsem očekávala, došlo k znehodnocení hry výhodami, imunitami, žetony a dalšími blbostmi, které kazili všem hru - protože proč je nevyužít, když už je máme že :) Ale ve většině případů byly využity úplně blbě. Jak se hodně rychle ukázalo old school neměli šanci se v tomto bordelu vyznat a byli vyřazeni prakticky ihned. Žetony by možná i měly šanci na úspěch, být lépe promyšlené a trochu více se jim někdo věnoval - čekala jsem obnovení starých super aukcí, kdy se mohlo kupovat jídlo, dopisy z domova, výhody atd. Kmenové rady - větší zmatek a bordel už asi nelze zažít, a musím objektivně přiznat, že mě to nebaví. Ve starších řadách byla kmenová rada jakoby posvátná, kde se všichni tak nějak chovali slušně a s úctou. A teď tam pobíhají, šeptají, překřikují se, často vůbec nevnímají, že se jich někdo na něco ptá a že by měli odpovídat. Děs, který snad baví už jen přísedícího Jeffa :) K EoE - v této řadě dejme tomu i měl smysl, některé hráče bylo fajn znovu sledovat. Škoda jen, že EoE nedostal více prostoru, epizody mohly mít klidně i 60 minut. Ovšem návrat do hry z něj měl přijít pouze při sloučení, když se vrátil Tyson. Poté měli všichni putovat domů, případně do poroty. Když už jsem u poroty - proč je pořád tak velká? Vždyť všichni kromě Sandry v ní byli? Kde jsou ty časy, kdy v porotě sedělo 7 lidí a závěrečná rada měla nějakou úroveň a větší smysl... takto se tam zase všichni překřikují, někdo se ani nedostane ke slovu. Ještě ovšem musím zmínit 2 věci - první věc - ono prozření ohledně žen - nevadí mi to, ale v poslední době je toho až moc. A druhá věc - soutěže - u soutěží kmenů pořád překážková dráha + skládačka, u soutěží individuálních furt něco na výdrž. Ano je to asi poutavé, ale mě už to nějak nudí. To ke hře jako takové. Vítěz Tony si rozhodně výhru zasloužil, byl opravdu nejlepší. I když jsem ji přála jiným hráčům (hlavně Jeremymu). Závěrečné finále (a Reunion) bylo ovlivněno virovou situací ve světě, takže jsme mohli sledovat vyhlášení vítěze z Jeffovy garáže a ne ze studia za účasti všech soutěžících. To mě docela mrzí, mohla to být parádní tečka za další dobrou (ne nemůžu napsat nejlepší) řadou v dějinách Survivora. () (menej) (viac)

Season 41 (2021) (S41)

SPOILERY.......... Ano, Survivor jak jsme ho znali do teď, skončil. Nastává nová éra. Je zřejmé, že covid nebo snížená sledovanost donutili tvůrce pořadu začít radikálně šetřit. Jak jinak si rozumně vysvětlit zkrácení hry na 26 dnů, stále stejné soutěže a místa již několik sérií, bídné odměny (když si vzpomenu jak vypadaly odměny dříve - tuny jídla, bíle povlečené postele na pláži, sprchy....prostě luxus x a nyní - dušené maso v kotlíku), vyhlášení vítěze hned po hlasování (ano, možná to bylo autentické, ale docela necitlivé k třem finalistům, kteří nemytí, hladoví, unavení museli dál sedět a tvářit se šťastně, neměli ani chvilku na sebe, žádný oddech). A teď k soutěži. Musím pochválit vynechání vždy uměle vymyšleného a násilně vkládaného podtitulu, dobrý výběr hráčů, tresty po prohraných soutěžích a díky covidu vynechání epizody s návštěvou příbuzných (ano tuším, že se vrátí). To je asi vše, co lze hodnotit kladně. Jinak to byla bohužel doslova bída. Dobří hráči (Ricard, Shan) vyloučeni příliš brzy (z vyloučení Ricarda jsem měla divný pocit - jako by to bylo celé domluvené, jako by to vzdal už předem....nevím, prostě to bylo divný...ještě jak to připomenul Jeff i na závěrečném povídání), finálová trojka tragédie (Deshawn si to možná i trošinku zasloužil za to štěstí, jinak byl takový marný snaživý stratég; Xander se celou dobu vezl a proplouval, nikdy nikoho nepodržel a významný krok taky neudělal, na konci si to prokaučoval úplně sám svým hloupým rozhodnutím), vítězka Erika absolutně bez výraznějších momentů ve hře - do sloučení díky výhrám svého kmene prakticky až na jeden moment neviditelná, při sloučení jí bez jejího přičinění spadne do klína největší zvrat soutěže, po sloučení se dlouho nenápadně veze, ke konci zdánlivě náhodou najde výhodu do důležitého boje o imunitu a v samém závěru si ji z naprosto nepochopitelných důvodů vybere Xander do finále. Chci moc moc moc věřit, že to celé nebylo domluvené a že to bylo opravdové a neovlivněné štábem, ale prostě to nejde - prostě asi musela vyhrát kanadská filipínská imigrantka. Z dalších soutěžících stojí za zmínku dvojice Ricard a Shan, kteří hráli skvělou hru; Heather, která se navzdory svému věku nikdy nevzdala a bojovala až do konce; Tiffany a Genie, které mi lezly na nervy celou dobu; a brzké vypadnutí dvou sympaťáků doktora Voceho a rančera Brada (njn, být bílý nebo hetero v soutěži, kde se jede vlna LGBT a afroameričanů, tak končíte rychle..... aspoň, že Xander přežil :) ). Co napsat závěrem - chtělo to méně politiky a genderu; klasickou délku na 39 dnů s 20 soutěžícími a vynechat "úžasný" zlepšovák v podobě sdílené imunity - na pobavení (ony věty) asi fajn, ale jako praktické využíti ve hře děs - chudák Xander byl část soutěže bez hlasu, dokud nenašli imunitu ostatní soutěžící, a nakonec ji ani nikdo nevyužil. Uvidíme kam se posune 42 řada, a kam poté celý Survivor. ()

Season 42 (2022) (S42)

SPOILERY.... Tuto řadu zachraňuje jedině a pouze zajímavý, sympatický a různorodý casting. Jednotliví soutěžící berou konečně hru opravdu jen jako hru, bez větších konfliktů a přehnané zášti (Drea byla vyloučena na krásné kmenovce). Naštěstí ani hromada imunit, výhod a podobných nesmyslů neovlivnila výsledek soutěže tolik, jako v předešlých řadách (např. na vypadnutí Cirie v Survivor: Game Changers nelze zapomenout). Fanoušky tématiky LGBT, rasové identity a různého náboženství jistě tato řada opět potěší, je toho zde opravdu hodně. Nicméně svoje hodnocení musím snížit právě kvůli jedné kmenové radě, kdy jedna ze soutěžících udělá ze všech rasisty, aby tak v podstatě zabránila vyloučení sebe a své rasové kolegyně. To bylo i na mě trochu moc, takovéto záležitosti by se do Survivora tahat neměly. Zvlášť, když k tomu vůbec nebyl důvod, dva vyloučení černoši ve hře, kde je základem vylučovat jiné, přece nedělají z ostatních lidí rasisty ne :). Celková vítězka s poměrně nenápadnou hrou ucházející, ale moc nevím čím přesvědčila tolik lidí, aby jí dalo hlas (no ano, vrtá mi v hlavě zda to nakonec nevyhrála jen kvůli své barvě pleti). Ve finále to byla zajímavá, povedená řada, která pravděpodobně definitivně posílá pořad Survivor do nové éry. Uvidíme, zda bude tato cesta úspěšná. Oblíbenci - Maryanne, Lindsay, Omar, Drea ; Neoblíbení - Mike, Jonathan, Tori, Zach ()

Season 43 (2022) (S43)

SPOILERY.... Průměrná řada, kterou potápí příšerně nezajímavý casting (čest výjimkám). Do sloučení kmenů to byla velká nuda a šeď, při a po sloučení už to začalo mít trošinku větší grády :) Fanoušci tématiky LGBT, rasové identity a různého náboženství byli asi zklamáni, naštěstí pro mě pouze pár informací o tom kdo je a není homo. Hurá :) V rámci vyřazování se v této řadě najde pár zajímavých podrazů a překvapivých zvratů (vyloučení Jamese, Codyho), a světe div se i ideálně zahrané některé výhody. Co jsem ovšem moc nepochopila celou dobu, byl ten fakt, že všichni cítí potřebu se se vším svěřovat. Někdo najde výhodu nebo imunitu, a ne aby byl zticha a měl tajemství, ne, hnedka běží to každýmu vyslepičit. Nechápu takové jednání, pak každý ví co kdo má nebo nemá, a výsledné překvapení je  pak nulové. Nicméně absolutní zklamání se u mě dostavilo v podobě finálové trojice. To jako vážně, tihle tři? Gabler vezoucí se s davem, Cassidy přisátá na Karle a Owen, který byl celou dobu úplně mimo dění? Neuvěřitelné, co je schopen novodobý Survivor vyprodukovat. Doktor Gabler byl sice sympaťák, a přála jsem mu úspěšnou hru s vítězným koncem, ale to, jak se k výhře dopracoval byla hodně velká bída. Nejlepšími hráči celé série byli Karla a Jesse (výhru jsem mu nepřála - nesnáším tyhle ufňukané, dojímavé, polepšené týpky), nej sympaťák jednoznačně Cody a největší bojovníci v soutěžích Noelle a Karla. Za zmínku ještě stojí věnování výhry na dobročinné účely, to klobouček dolů. Celkově se jedná o lehce zapomenutelnou řadu, ze které vám moc zajímavých momentů v hlavně neutkví. Oblíbenci - Karla, Noelle, Cody, Gabler ; Neoblíbení - Cassidy, Owen, Jesse, James, Jeanine ()

Season 44 (2023) (S44)

SPOILERY.... Když se povede casting, je napůl vyhráno. Celkem sympatické pestrobarevné obsazení této řady slibovalo již od začátku zajímavý zážitek. Jako zajímavý a do budoucna jistě výhodný prvek hodnotím výlety za odměnami - někdy imunita, někdy výhoda, někdy jídlo, někdy výměna kmene :) Fajn, konečně změna trošku. Nicméně k těm výhodám - větší blbost než výhodu Kontrola hlasu (či jak přesně se to jmenovalo) vymyslet nemohli. Ta jde přece úplně proti všem tradicím a smyslu Survivora, kde každý soutěžící má jistý pouze svůj hlas. Snad to byl pouze ojedinělý nápad, který upadne v zapomnění. Co se týká hry samotné, tak do sloučení poměrně klid mír, pár dobře zahraných imunit, tepovou frekvenci mírně zvednou tři lékařské zásahy a dvě ukončené účasti (Bruce mi bylo docela líto, blbá náhoda; Matthew si za to mohl úplně sám svojí blbostí, dobře mu tak). Nicméně začínáme také pomalu sledovat účinky přípravy a jisté geniality mladého Carsona, který přehrával řadu účastníků o parník, jak v soutěžích tak v herní strategii. Jeho chytré spojenectví trojice z Tika vydrželo až do konce, kde bohužel doplatil na "geniální nápad" rozdělávání ohně. Škoda, velká škoda, že se nedostal do finále, zajisté by mu připadla za jeho výkon výhra. Co se mi ovšem hodně líbilo, byl moment, kdy je Carson nešťastný, že neumí rozdělat oheň a Yam Yam mu pomáhá se to naučit. Tato scéna mě docela dost dojala. Podoba finálové trojice (s výhradou) ucházející a odpovídala celkové podobě hry, kdy trojice z Tika řídila prakticky skoro všechna hlasování. Vítěz Yam Yam byl sympaťákem řady, upřímně, kdo by jej nemiloval :D Ne, vážně, hrál dobře, řadu hlasování ustál o prsa, a všichni kdo mu dali hlas, byli vzápětí jím a jeho nenápadnou strategií vyloučeni. Nejlepším hráčem celé série byl jednoznačně Carson, nej sympaťák Yam Yam a největším bojovníkem v soutěžích byla Frannie. A na závěr nesmím zapomenout, po dlouhé době se nám v této sérii objevil románek, takže v několika epizodách můžeme sledovat festival lásky a objetí v podobě Frannie a Matta. Mě osobně to přišlo místy docela trapné, ty jejich úsměvy a mávačky :D Ale jo, bylo to pěkně romantické. Celkově se jedná o nadprůměrnou řadu v nové podobě, někteří účastníci budou nezapomenutelní :)  Oblíbenci - Yam Yam, Carolyn, Carson; Neoblíbení - Danny, Frannie, Matt, Josh, Matthew ()

Season 45 (2023) (S45)

SPOILERY.... Jak jsem psala u minulé série - když se povede casting, je napůl vyhráno. Bohužel, tentokrát se moc nepovedl. Žádná výrazná nebo sympatická osobnost, která by mě dokázala zaujmout a které bych držela palce celou dobu sledování. Někteří jedinci se ve výběru vyskytli zřejmě omylem (Hannah, Brandon a Sean), ostatní tvořili spíše jakoby najatý kompars k hlavním protagonistům. Co musím rozhodně pochválit je délka jednotlivých epizod, 60 minut považuji za adekvátní délku, člověk si alespoň užije dění v táboře a "zákulisní hrátky" mezi jednotlivými hráči. Dalším příjemným bodem bylo omezení výhod, imunit a obnovení survivor aukce. Za toto rozhodnutí další velká pochvala. Celková hra plynula poklidným tempem, žádné VELKÉ hráčské tahy k vidění nebyly, mírné zvýšení tepu nastalo při úspěšném zahrání Výstřelu od Kaleba a při podrazu na Kellie. Jinak nic moc zásadního, úspěšné Reba spojenectví to dotáhlo skoro až do konce. Podle mého se začalo mezi nimi taktizovat příliš brzy a umožnili tak cestu do finálové čtyřky poměrně dobře nenápadně hrající Katurah a největšímu omylu série Jakeovi. Podoba finálové trojice se dala z průběhu hry celkem očekávat (minimálně u dvou z Reba rozhodně). Vítězka Dee pro mě nebyla překvapení, tak nějak už jsem si zvykla, že u poroty vedou přistěhovalci se silným rodinným příběhem. To pak ani sympaťák Austin neměl moc šancí, no a takový Jake se svojí babičkou už vůbec ne. Nejlepším hráčem celé série byl Austin, nej sympaťák Kaleb, největším bojovníkem v soutěžích byla Julie a největšími osinami sezóny byli Bruce a Emily. A na závěr nesmím zapomenout, po minulé řadě tu máme opět románek, a tentokrát to dokonce dotáhli nejdál. Musím uznat, že působili jako velmi sympatický pár, snad jim to vydrží i mimo soutěž. Celkově se jedná o další průměrnou řadu v nové podobě, pro mě lehce zapomenutelnou, a bůhví jestli se mi za pár měsíců vybaví nějaké jméno účastníků.  Oblíbenci - Katurah, Dee, Julie, Kaleb, Sifu, Sabiyah; Neoblíbení - Brandon, Bruce, Emily, Drew, Jake ()